Basista RATM nie wierzy w istnienie ISIS

Justyna Kierzkowska
03.10.2015 15:09
Basista RATM nie wierzy w istnienie ISIS Fot. miwa/face to face/ East News

Fani Rage Against The Machine mogą czuć się zszokowani. Tim Commerford oznajmił, że znana na całym świecie organizacja terrorystyczna jego zdaniem tak naprawdę nie istnieje.

W jednym z ostatnich wywiadów muzyk przyznał, że to media i władze odpowiadają za wykreowanie ISIS. Zdaniem artysty wszystkie nagrania terrorystów zostały wyreżyserowane, a sama organizacja to tak naprawdę wielka fikcja.  

Moim zdaniem ISIS nie jest prawdziwe. (...) Nie wierzę, że różne frakcje Bliskim Wschodzie umówiły się i stwierdziły „okej, wszyscy nienawidzimy Ameryki, więc załóżmy mundury ISIS i połączmy siły”. To bzdura. Nie wierzę w ścięcia, które wykonywał Jihadi John. Spójrz na te nagrania i udowodnij, że nie są fałszywe.

Według Commerforda filmy stworzone przez ISIS nie są prawdziwe, ponieważ są nagrane w dobrej rozdzielczości, mają muzykę w tle, a niektóre fragmenty nagrań są zedytowane.

Na początku myślałem, że to władze wycięły część nagrań, żeby nasze dzieci nie zobaczyły ich w internecie, ale okazało się, że to nie tak. Zobacz, jak to wygląda. Najpierw widać nóż, który dotyka szyi, a potem głowy już nie ma. W tym jest za dużo rzeczy, które nie wyglądają na prawdziwe.

Basista dodał też, że jego zdaniem to Stany Zjednoczone stworzyły Jihadi Johna i ISIS, żeby móc zrzucać bomby. Commerford uważa, że ofiary, które pojawiają się na filmach od dawna nie żyją.

Muzyk skrytykował również władze. Według Tima za całą sytuację odpowiadają te same osoby, które mają wpływ na wybór prezydentów na całym świecie. 

To globalna konspiracja złożona z ludzi, których nazwisk nigdy nie poznamy, a którzy tak naprawdę sterują całym show, ponieważ mają najwięcej pieniędzy w kieszeni.

Basista dodał też, że nie wierzy w obecność człowieka na księżycu. Jego ojciec pracował dla NASA i Tim już jak dziecko był przekonany, że lądowanie nie było prawdziwe.  

Tim przyznał jednak, że choć nie wierzy w ISIS, to stało się ono inspiracją dla wielu utworów, które napisałem razem z nową grupą. Grupę Wakrat oprócz basisty tworzą gitarzysta Laurent Grangeon oraz Mathias Wakrat. Muzycy kończą obecnie prace nad swoim debiutanckim krążkiem, a w sierpniu 2015 roku zaprezentowali wideo do utworu „Knucklehead”, promującego pierwszy krążek. 

Zgadzacie się z teoriami Commerforda?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.