30.09.2015 12:35

Basista Rage Against The Machine przeprasza za Limp Bizkit

Tim Commerford wyznał bez ogródek, że nie czuje się dobrze z tym, że RATM zainspirował Freda Dursta i spółkę do założenia Limp Bizkit. Jak Rage Against The Machine się do tego przyczynił?

Basista Rage Against The Machine przeprasza za Limp Bizkit
foto: Scott Penner, CC BY-SA 2.0; Reporter / East News

Grupa Limp Bizkit od początku istnienia w trakcie swoich koncertów bardzo chętnie wykonuje cover kawałka „Killing In The Name”. Szacuje się, że utwór ten został zagrany przez kapelę Freda Dursta ponad 100 razy.

Podczas występu w nowojorskim Best Buy Theater w 2014 roku wokalista postanowił zapowiedzieć własną wersję przebóju Rage Against The Machine w naprawdę życzliwy sposób.

"

Ten kawałek dedykujemy rock-rapowej kapeli, która przyczyniła się do rozpoczęcia tego wszystkiego. Kiedy pierwszy raz usłyszałem ten utwór, uderzył mnie prosto w serce, a jego część zmieniła jego życie. "

Niestety druga strona nie podziela entuzjazmu. Basista RATM postanowił wyznać, co tak naprawdę czuje do grupy Dursta...

"

Przepraszam za Limp Bizkit. Naprawdę. Czuję się bardzo źle z tym, że byliśmy inspiracją do powstania takiej bzdury. Już ich nie ma. To piękna rzecz. Pozostał tylko jeden zespół - to Rage i dopóki mnie to wszystko obchodzi, tylko my się liczymy. "

To nie pierwszy raz kiedy basiście puszczają nerwy z powodu kapeli. W 2000 roku muzyk został aresztowany na dobę za zakłócenie porządku podczas gali MTV Video Music Awards. Tim wspiął się na ponad 6-metrową dekorację w momencie, w którym grupa Limp Bizkit odbierała nagrodę za Najlepsze Rockowe Wideo do „Break Stuff”. Tym samym kapela pokonała w tej kategorii teledysk RATM do utworu „Sleep Now In The Fire”...

Commerford nie żałuje swojego „występu”. No, może poza jedną rzeczą...

"

Żałuję, że nie rozhuśtałem tej dekoracji tak, by zwalić ją na ziemię i zniszczyć. Jeśli mógłbym zrobić to jeszcze raz, przewróciłbym ją i zamienił w drobny mak. "

Oprócz szydzenia z kolegów po fachu Tim Commerford ma teraz jeszcze inne zajęcie... Muzyk połączył siły z Laurentem Grangeonem i Mathiasem Wakratem i założył zespół Wakrat, który Tom Morello nazwał „ultra-heavy mocnym trio”. Muzycy są w trakcie kończenia prac nad swoim debiutanckim krążkiem i udostępnili pierwszy teledysk promujący album do utworu „Knucklehead”.

Podzielacie zdanie basisty RATM o Limp Bizkit?

Magdalena Słomka
Tagi: Rock News Rage Against the Machine Limp Bizkit