25.09.2015 17:04

Basista Rage Against The Machine w nowym zespole

Tim Commerford z kapelą Wakrat zadebiutowali teledyskiem do utworu „Knucklehead”. Posłuchajcie, czego możecie spodziewać się po nowym projekcie basisty RATM.

Basista Rage Against The Machine w nowym zespole
foto: kadr z wideo

Muzyk połączył siły z Laurentem Grangeonem i Mathiasem Wakratem. Tom Morello nazwał zespół „ultra-heavy mocnym trio”. Muzycy są w trakcie kończenia prac nad swoim debiutanckim krążkiem. Wakrat postanowił jednak już teraz podsycić apetyt fanów i zaprezentował pierwsze wideo promujące nadchodzący krążek kapeli.

Obejrzyjcie teledysk, który przez basistę został opisany jako „spastyczny i bananowy” i posłuchajcie utworu „Knucklehead”!

Tekst do tego kawałka został stworzony przez samego Commerforda i odnosi się do osobistych przeżyć muzyka...

"

Miałem do czynienia z bardzo głębokimi i ponurymi rodzinnymi sprawami w ostatnim czasie. Sprawami, które wyzwoliły u mnie łzy. Spędziłem wiele czasu płacząc przez ostatni rok. Czułem się uwięziony i samotny. To właśnie o tym jest „Knucklehead”. "

Według muzyka nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I tu potwierdza się teza, że dobry artysta, to cierpiący artysta...

Czasami ciemna strona produkuje iskry, z których rozrastają się naprawdę niesamowite rzeczy. Ta muzyka wypłynęła właśnie w taki sposób. Przeszedłem przez naprawdę ciężkie gówno i mam nadzieję, że więcej mnie to nie spotka, ale spójrzcie, co z tego wszystkiego wynikło – niesamowite muzyczne możliwości. Krzyk na końcu utworu sprawia, że czuję się jakbym przyłożył poduszkę do swojej twarzy i wykrzykiwał swoje wnętrzności.

Okazuje się, że Wakrat powstał dzięki pasji muzyków do... kolarstwa górskiego. Wokalista RATM, Zack De La Rocha, w 2014 roku zaprosił Commerforda na obiad z właścicielem francuskiej restauracji - Mathiasem Wakratem. Tom opowiedział jak to było...

"

Obaj podzielaliśmy zapał do jazdy na rowerach górskich. Rozmawialiśmy o tym wiele godzin, aż pewnego dnia [Mathias] powiedział: „Och, wiesz, gram na perkusji”. "

foto: materiały prasowe

Nadchodzący album grupy ma zawierać 10 utworów. Basista zdradził, że płyta swoim brzmieniem ma nawiązywać do punkowych legend, jak Minutemen, Bad Brains czy Fugazi...

"

Wszyscy są punkowi, wszyscy są szybcy, wszyscy są spastyczni. "

Podoba Wam się pierwszy kawałek zespołu Wakrat?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Wakrat