Basista Rage Against The Machine w nowym zespole

Magda Słomka
25.09.2015 17:04
Basista Rage Against The Machine w nowym zespole Fot. kadr z wideo

Tim Commerford z kapelą Wakrat zadebiutowali teledyskiem do utworu „Knucklehead”. Posłuchajcie, czego możecie spodziewać się po nowym projekcie basisty RATM.

Muzyk połączył siły z Laurentem Grangeonem i Mathiasem Wakratem. Tom Morello nazwał zespół „ultra-heavy mocnym trio”. Muzycy są w trakcie kończenia prac nad swoim debiutanckim krążkiem. Wakrat postanowił jednak już teraz podsycić apetyt fanów i zaprezentował pierwsze wideo promujące nadchodzący krążek kapeli.

Obejrzyjcie teledysk, który przez basistę został opisany jako „spastyczny i bananowy” i posłuchajcie utworu „Knucklehead”!

Tekst do tego kawałka został stworzony przez samego Commerforda i odnosi się do osobistych przeżyć muzyka...

Miałem do czynienia z bardzo głębokimi i ponurymi rodzinnymi sprawami w ostatnim czasie. Sprawami, które wyzwoliły u mnie łzy. Spędziłem wiele czasu płacząc przez ostatni rok. Czułem się uwięziony i samotny. To właśnie o tym jest „Knucklehead”.

Według muzyka nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I tu potwierdza się teza, że dobry artysta, to cierpiący artysta...

Czasami ciemna strona produkuje iskry, z których rozrastają się naprawdę niesamowite rzeczy. Ta muzyka wypłynęła właśnie w taki sposób. Przeszedłem przez naprawdę ciężkie gówno i mam nadzieję, że więcej mnie to nie spotka, ale spójrzcie, co z tego wszystkiego wynikło – niesamowite muzyczne możliwości. Krzyk na końcu utworu sprawia, że czuję się jakbym przyłożył poduszkę do swojej twarzy i wykrzykiwał swoje wnętrzności.

Okazuje się, że Wakrat powstał dzięki pasji muzyków do... kolarstwa górskiego. Wokalista RATM, Zack De La Rocha, w 2014 roku zaprosił Commerforda na obiad z właścicielem francuskiej restauracji - Mathiasem Wakratem. Tom opowiedział jak to było...

Obaj podzielaliśmy zapał do jazdy na rowerach górskich. Rozmawialiśmy o tym wiele godzin, aż pewnego dnia [Mathias] powiedział: „Och, wiesz, gram na perkusji”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Nadchodzący album grupy ma zawierać 10 utworów. Basista zdradził, że płyta swoim brzmieniem ma nawiązywać do punkowych legend, jak Minutemen, Bad Brains czy Fugazi...

Wszyscy są punkowi, wszyscy są szybcy, wszyscy są spastyczni.

Podoba Wam się pierwszy kawałek zespołu Wakrat?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.