12.02.2015 08:59

Basista SOAD: Płyta będzie…

… kiedy będzie. Shavo Odadjian więcej nie mówi. Skąd pewność, że zaczną w końcu nagrywać?

Basista SOAD: Płyta będzie…
foto: Associated Press / Fotolink / East News

Po prostu jest o tym święcie przekonany. Podczas tegorocznych NAMM, największych targów przemysłu muzycznego na świecie, zapytano go, czy będzie to jeszcze 2015 rok, czy raczej już 2016.

"

Wciąż pracujemy. Nie chcę podawać daty, bo nie chcę oszukiwać. Ale kiedy będzie gotowa, ludzie ją usłyszą. "

Uważa, że System of a Down miał prawo do 10-letniego spowolnienia po „Mezmerize” i „Hypnotize”. Jak ostatnie lata wyglądały z jego perspektywy i co im wszystkim dały?

"

Jesteśmy na scenie od około 20 lat, czasami trzeba zejść trochę na bok i wrócić z nową energią, nowymi wpływami i inspiracjami. Tak właśnie zrobiliśmy. (...) Wszyscy myślą, że się rozstaliśmy, ale tak nie było. Nabraliśmy ikry, doświadczenia, miłości do siebie nawzajem i zatęskniliśmy za sobą. Jesteśmy braćmi. Zasłonię przed pociskami swoim ciałem każdego z tych gości. "

Niekrótkie wakacje muzyków powoli zaczynają przynosić korzyści również fanom. W grudniu 2014 roku zespół zagrał pierwszy od ponad roku koncert. W styczniu Serj Tankian poinformował, że rozmawiają o nowym albumie. W kwietniu 2015 roku ruszą w trasę „Wake Up the Souls”. Spływają do nas zapowiedzi kolejnych koncertów... Choćby wolno im szło, ale oby tak dalej! Może 2016 jest całkiem realny...

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News System of a Down Shavo Odadjian