Basista Slipknota opowiada o swoim instrumencie

Robert Skowronski
24.09.2015 12:14
Basista Slipknota opowiada o swoim instrumencie Fot. kadr z wideo

Gitara to dla muzyków przedmiot otoczony ogromną czcią. Nic więc dziwnego, że potrafią o nim opowiadać długo i namiętnie, tak jak Alessandro „Vman” Venturella ze Slipknota.

Muzyk posiada w swojej kolekcji pokaźną liczbę basów, zdecydował się jednak opowiedzieć o swoim ulubionym instrumencie, którym jest Status S2 Graphite bez główki. Venturella przyznaje, że wcześniej grał na basie z główką, ale bardzo ceni sobie twórczość Marka Kinga, który wykorzystuje instrumenty pozbawione tego elementu.

Na koncertach trzeba być precyzyjnym w swojej grze, a należy się liczyć z tym, że na scenie może się zrobić zupełnie ciemno. To z kolei jest w stanie spowodować nietrafianie w progi. „Vman” ma na to sposób. Na swoim Status S2 Graphite posiada zainstalowane podświetlenie, które zapewnia mu to, że zawsze jest zorientowany w tym, na jakiej pozycji gryfu znajdują się obecnie jego palce.

Na jakich basach gra jeszcze Alessandro „Vman” Venturella?

Mam dwa instrumenty sygnowane przez Chrisa Wolstenholme'a z Muse, on też używa Status Graphite. U niego są nieco inaczej umieszczone przystawki, te basy posiadają też główki z kluczami. Cały czas kupuję nowe instrumenty, ich liczba ciągle się powiększa, dlatego na każdym koncercie mogę grać na czymś innym. Jednak gdybym miał wylądować na bezludnej wyspie wybrałbym Status S2 Graphite - brzmi niesamowicie.

Obowiązki po zmarłym Paulu Grayu na płycie „.5: The Gray Chapter” przejęli częściowo Jim Root i Mick Thomson, gitarzyści Slipknota. Jednak są tam też obecne partie „Vman”. Z jakiego instrumentu korzystał w studiu nagraniowym? Okazuje się, że przeniósł gryf z Graphite'a do korpusu Fendera.

Zobaczcie co jeszcze Venturella powiedział o swoim ulubionym basie:

Jak basista trafił w szeregi Slipknota? Opowiada o tym Corey Taylor:

Mieliśmy paru instrumentalistów na oku, ale nie było między nami chemii. Nie mieliśmy nic przeciwko ich umiejętnościom, po prostu nie zażarło między nami. Jim Root zaproponował ściągnięcie Alessandro sugerując, że on sobie poradzi. Poznaliśmy go przez zespół Mastodon, gdzie był technicznym. Przyszedł do nas na próbę i wszystko zaczęło się kleić, a z czasem był tylko coraz lepszy. Naturalną decyzją było to, że chcemy go włączyć do naszego składu.

Gdy do tego doszło fani grupy szybko rozpoznali nowego muzyka. Venturella został przez nich zidentyfikowany po tatuażach na dłoni.

Jak Wam się podoba bas Alessandro „Vmana” Venturelli?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.