Basista The Dead Weather uczy gry na gitarze
Justyna Kierzkowska
17.09.2015 09:35
Basista The Dead Weather uczy gry na gitarze Fot. kadr z wideo

Jack Lawrence poszedł w ślady Jacka White'a i teraz to on pokazuje, jak na basie zagrać jeden z najbardziej znanych utworów The Dead Weather. Sprawdźcie, czy trudno jest nauczyć się głównego riffu z singla „Blue Blood Blues”.

Niedawno Jack White uczył grać fanów na perkusji. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w jednym z najpopularniejszych kawałków The Dead Weather, czyli „Hang You From The Heavens” z debiutanckiej płyty grupy, wydanej w 2009 roku „Horehound”.

Tym razem przyszła kolej na basistę grupy. Jack Lawrence postanowił dokładnie wyjaśnić wielbicielom zespołu, w jaki sposób należy poprawnie grać na gitarze basowej. Zrobił to na przykładzie utworu „Blue Blood Blues” z krążka „Sea of Cowards”.

Ale to niejedyna niespodzianka, którą przygotowała grupa dla swoich fanów. Po lekcji Lawrence'a The Dead Weather wspólnie zagrał kolejny kawałek z nowego albumu - „Mile Makers”.

To już drugie wideo z serii krótkich filmów instruktażowych, w którym jeden z członków zespołu uczy grać na wybranym instrumencie. Czekamy jeszcze na lekcje Alison Mosshart i Deana Fertity.

Najwidoczniej Jack White uważa, że muzyki da się nauczyć każdego. Jego wytwórnia - Third Man Records – 6 listopada 2015 roku rozpocznie sprzedać zestawów muzycznych dla dzieci. Profesjonalny sprzęt ma nauczyć dzieci miłości do płyt winylowych.

Zespół do tej pory ujawnił kilka kawałków z nadchodzącego albumu. Można już posłuchać, jak brzmią single „Open Up (That's Enough)”, „Buzzkill(er)”, „I Feel Love (Every Million Miles)” i „Cop and Go”. Wiadomo też, że na okładce albumu znajdą się wszyscy członkowie The Dead Weather.

Premiera nowej płyty - „Dodge and Burn” - zaplanowana jest na 25 września 2015 roku. Zespół niestety nie będzie promował jej na koncertach, ale zgodził się wystąpić na żywo w programie „The Late Show with Stephen Colbert”, w którym zagrał kawałek „I Feel Love (Every Million Miles)”.

Patronem medialnym płyty „Dodge and Burn” jest Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.