17.09.2015 09:35

Basista The Dead Weather uczy gry na gitarze

Jack Lawrence poszedł w ślady Jacka White'a i teraz to on pokazuje, jak na basie zagrać jeden z najbardziej znanych utworów The Dead Weather. Sprawdźcie, czy trudno jest nauczyć się głównego riffu z singla „Blue Blood Blues”.

Basista The Dead Weather uczy gry na gitarze
foto: kadr z wideo

Niedawno Jack White uczył grać fanów na perkusji. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w jednym z najpopularniejszych kawałków The Dead Weather, czyli „Hang You From The Heavens” z debiutanckiej płyty grupy, wydanej w 2009 roku „Horehound”.

Tym razem przyszła kolej na basistę grupy. Jack Lawrence postanowił dokładnie wyjaśnić wielbicielom zespołu, w jaki sposób należy poprawnie grać na gitarze basowej. Zrobił to na przykładzie utworu „Blue Blood Blues” z krążka „Sea of Cowards”.

Ale to niejedyna niespodzianka, którą przygotowała grupa dla swoich fanów. Po lekcji Lawrence'a The Dead Weather wspólnie zagrał kolejny kawałek z nowego albumu - „Mile Makers”.

To już drugie wideo z serii krótkich filmów instruktażowych, w którym jeden z członków zespołu uczy grać na wybranym instrumencie. Czekamy jeszcze na lekcje Alison Mosshart i Deana Fertity.

Najwidoczniej Jack White uważa, że muzyki da się nauczyć każdego. Jego wytwórnia - Third Man Records – 6 listopada 2015 roku rozpocznie sprzedać zestawów muzycznych dla dzieci. Profesjonalny sprzęt ma nauczyć dzieci miłości do płyt winylowych.

Zespół do tej pory ujawnił kilka kawałków z nadchodzącego albumu. Można już posłuchać, jak brzmią single „Open Up (That's Enough)”, „Buzzkill(er)”, „I Feel Love (Every Million Miles)” i „Cop and Go”. Wiadomo też, że na okładce albumu znajdą się wszyscy członkowie The Dead Weather.

Premiera nowej płyty - „Dodge and Burn” - zaplanowana jest na 25 września 2015 roku. Zespół niestety nie będzie promował jej na koncertach, ale zgodził się wystąpić na żywo w programie „The Late Show with Stephen Colbert”, w którym zagrał kawałek „I Feel Love (Every Million Miles)”.

Patronem medialnym płyty „Dodge and Burn” jest Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News The Dead Weather