30.05.2020 16:22

Basista Toola i Glaca, lider Sweet Noise pracują nad wspólną płytą

Justin Chancellor z Toola zdradził, że pracuje nad projektem MTVoid. Poinformował, że w nagraniach towarzyszy mu Piotr "Glaca" Mohamed.

Glaca
foto: Artur Zawadzki/REPORTER

Wśród polskich artystów, którzy mieli okazję współpracować z największymi zagranicznymi legendami rocka i metalu trzeba wymienić chociażby Behemotha, który jeszcze przed pandemią koncertował u boku Slipknota, a także ma za sobą dzielenie scen z Metalliką, Slayerem, Megadeth i wieloma innymi ikonami metalu. Po premierze płyty Vadera, recenzje krążka trafiły na łamy wielu zagranicznych portali, które wystawiły Peterowi i spółce wysokie oceny za materiał. Coraz większą popularnością poza Polską cieszy się także metalowa Mgła.

Basista Toola i Glaca ze Sweet Noise na wspólnej płycie

Tym razem do grona szczęściarzy, czy jak kto woli pracusiów, którzy sami zasłużyli sobie na wyróżnienie, po raz kolejny dołącza Piotr "Glaca" Mohamed. Muzyk przez lata był liderem kultowej grupy Sweet Noise oraz późniejszej formacji My Riot. Artysta po raz drugi w karierze podjął współpracę z jednym z najbardziej docenianych basistów na świecie - Justinem Chancellorem z grupy Tool.

Tool
Tool
Przeczytaj także Ogromna wpadka fana Toola. Nie poznał legendarnego muzyka [ZDJĘCIE]

Muzycy tworzą razem projekt M.Tvoid. Jak wyznał Chancellor w rozmowie z magazynem "Bass Player":

Pracuję właśnie nad numerami na nową płytę projektu MTVoid z Piotrem Mohamedem, który przebywa teraz w Polsce. Zanosi się na to, że na krążku pojawią się fajni goście. Wymieniam pomysły między innymi z Peterem Murphym z Bauhaus.

Pierwsza współpraca basisty Toola i "Glacy" miała miejsce w 2013 roku. Wówczas powstał album "Nothing's Matter", który był dostępny do nabycia za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej grupy Tool.

Tool
Tool
Przeczytaj także Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary
Tagi: Rock News Tool Sweet Noise