16.03.2018 13:58

Basista Toola zagra na nowym albumie Death Grips

Justin Chancellor pracuje nad albumem swojej macierzystej grupy, ale w międzyczasie wspiera swoimi umiejętnościami innych słynnych kolegów.

Basista Toola zagra na nowym albumie Death Grips
foto: Michael Jamison/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Death Grips to jedna z najgłośniejszych nazw na współczesnej scenie hiphopowej. Zespół, który tworzą raper MC Ride, perkusista Zach Hill i producent Andy Morin łączy rap z elementami takich gatunków, jak noise, industrial, elektronika, a nawet punk.

Ze zmiksowania tych różnych wpływów powstaje ostra i brutalna muzyka o sile wyrazu, która może przemówić nawet do fanów metalu. Specjalnością Death Grips są bardzo żywiołowe koncerty, podczas których muzykom zdarza się rozładować napięcie na przykład rozwałką instrumentów.

W takich okolicznościach nie powinna więc nikogo dziwić współpraca grupy z kalifornijskiego Sacramento z muzykiem jednego z najważniejszych zespołów metalowych na świecie. Death Grips na swoim Twitterze opublikował zdjęcie ze studia z Justinem Chancellorem z Toola. Basista bierze udział w nagrywaniu szóstego albumu studyjnego Kalifornijczyków, następcy „Bottomless Pit” z 2016.

To nie jedyny tegoroczny gościnny udział Chancellora. W styczniu 2018 ukazał się debiutancki solowy singiel Piotra „Glacy” Mohameda, „Oni przyszli”, w którym gościnnie zagrał muzyk Toola, prywatnie dobry przyjaciel polskiego wokalisty.

Tool – kiedy nowy album?

Justin nie narzeka pewnie na brak zajęć, ponieważ w tej chwili jego Tool jest w trakcie nagrywania długo oczekiwanego, piątego albumu studyjnego. Płyta według zapewnień pozostałych muzyków powinna ukazać się jeszcze w 2018 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool