12.09.2019 15:14

Basista Toola zdradził, jak Maynard James Keenan dzieli dochody zespołu

Justin Chancellor z Toola udzielił wywiadu dla podcastu  Striking a Chord. Opowiedział w nim między innymi o podziale zarobków w swoim zespole. 

Justin Chancellor
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W wielu zespołach największy procent dochodów grupy trafia do kieszeni liderów - najczęściej wokalistów. Jak się okazuje w formacji Tool istnieją zupełnie inne zwyczajnie. Maynard James Keenan podobno jest fanem sprawiedliwego podziału pieniędzy, które zespół zarabia przecież wspólną pracą. 

Tool: Jak muzycy dzielą się dochodami?

Basista Toola, Justin Chancellor udzielił ostatnio wywiadu dla podcastu stworzonego przez firmę Ernie Ball - Striking a Chord. Opowiedział w nim między innymi o tym, jak zespół dzieli swoje dochody.

"

Istnieje wiele sposobów na podział. U nas na szczęście dzielimy pieniądze równo na cztery, między wszystkich członków. Podobnie jest z decyzjami, zawsze głosujemy, nikt nie wychodzi przed szereg, wszyscy jesteśmy równi. Staramy się załatwiać sprawy demokratycznie. "

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool - "Fear Inoculum" [RECENZJA]

30 sierpnia 2019 roku grupa Tool wydała jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów metalowych na świecie. "Fear Inoculum" podzielił fanów, jednak mimo to zaledwie kilka dni po premierze osiągnął ogromny sukces. Zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard i wyprzedził tym samym w zestawieniu wielkie gwiazdy pop np. Taylor Swift. Muzycy zapowiedzieli już trasę koncertową po Ameryce Północnej promującą płytę. Muzykom będzie towarzyszyła formacja Killking Joke.

Zobacz też: Pianistka wykonała cover utworu z nowej płyty Toola w klasycznym stylu [WIDEO] 

Tagi: Rock News Tool