Basista Toto nie żyje

Urszula Drabińska
16.03.2015 08:35
Basista Toto nie żyje Fot. Norro, CC BY-SA 3.0

W wieku 59 lat zmarł wieloletni muzyk Toto, Mike Porcaro. Od lat zmagał się z poważną chorobą.

Mike Porcaro zmarł w niedzielę 15 marca 2015 roku w Los Angeles. O śmierci basisty poinformował jego brat i klawiszowiec Toto, Steve Porcaro.

Nasz brat Mike odszedł w spokoju podczas snu o 0:04 w nocy w swoim domu otoczony rodziną. Spoczywaj w pokoju, bracie.

steve-porcaro-fb

Swój smutek wyraził również gitarzysta / wokalista zespołu, Steve Lukather.

Mój brat Mike Porcaro spoczywa w pokoju. Będę tęsknił za nim bardziej, niż są to w stanie wyrazić jakiekolwiek słowa (...).

Steve-Lukather-twit

Muzyk do grupy, w której grali jego dwaj bracia – wspomniany już Steve Porcaro oraz Jeff Porcaro – dołączył w 1982 roku, niedługo po wydaniu nagrodzonego Grammy albumu „Toto IV” z takimi przebojami, jak „Africa” czy „Rosanna”. Przyczynił się do powstania kolejnych ośmiu studyjnych płyt zespołu – od „Isolation” (1984) aż po ostatnią „Falling in Between” (2006). 

W 2007 roku Mike Porcaro wskutek pogarszającego się stanu zdrowia zaprzestał występów z Toto. Zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne. Rok później oficjalnie opuścił zespół. Latem 2010 roku formacja ruszyła w krótką trasę koncertową po Europie, by zebrać dla niego pieniądze. Niestety na postępującą degenerację komórek nerwowych medycyna wciąż nie zna lekarstwa.

Pierwszy od 9 lat krążek, „Toto XIV”, grupa wyda kilka dni po śmierci basisty, 20 marca 2015 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.