13.03.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:30

Bass Astral: Co to za projekt i kto go tworzy? Muzyka, piosenki

Bass Astral jest ostatnio na topie. Jaką muzykę grają i kto tworzy projekt? Przedstawiamy Wam elektroniczną grupę, która podbija ostatnio serca polskiej publiczności.

Bass Astral x Igo
fot: kadr z wideo

Bass Astral x Igo to projekt, o którym ostatnio jest głośno. Grupa powstała latem 2015 roku i tworzą ją Igor Walaszek i Kuba Tracz. Wydali album "Discobolus" i "Orell", które podbiły serca polskich fanów. Jaką muzykę tworzy Bass Astral x Igo? Kuba i Igor zajmują się muzyką elektroniczną.

Ich koncerty są pełne energii i tańca. Chłopcy rozgrzewają publiczność w całej Polsce. To sprawia, że tłumy chętnie przychodzą na ich live-acty.

Festiwale w Polsce 2019
Festiwale w Polsce 2019
Przeczytaj także Festiwale rockowe w Polsce w 2019 roku. Jakie festiwale odbędą się latem?

Bass Astral: Co to? Kto tworzy?

Fanów rocka może zainteresować fakt, że Kuba i Igor byli wcześniej członkami rockowego zespołu Clock Machine. Tworzyli muzykę, która była zmieszana z funkiem, a charakterystyczny wokal Igora dopełniał całość. Inspirowali się m.in.: Jackiem Whitem, RHCP, Rage Against The Machine. Clock Machine wydał trzy płyty.

Igor i Kuba postanowili chyba poeksperymentować i w 2015 roku stworzyli elektroniczny duet, o którym właśnie piszemy. Kuba jest producentem, a Igor, jak już wcześniej pisaliśmy, stoi za mikrofonem. Duet zgodnie twierdzi, że ich muzykę trudno jest sklasyfikować i przylepić łatkę konkretnego gatunku. W projekcie Bass Astral x Igo inspirują się twórczością: The Knife, Nicolasa Jaara czy Johna Frusciante.

Bass Astral: Twórczość

Ich muzyka jest ciekawa i rzuca nowe spojrzenie na elektroniczne produkcje. Artyści proponują nowe rozwiązania, które są dalekie utartym schematom i stereotypom.

Bass Astral x Igo stworzyli nawet elektroniczny cover "Would" zespołu Alice In Chains. Jak podoba Wam się numer grungowej grupy w takim wydaniu?

Najbliższy koncert grupy odbędzie się na festiwali Kazimiernikejszyn w Kazimierzu Dolnym w dniach 17-21 lipca 2019 roku. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eBilet.

Zobacz także: >>Kiedy Anthony Kiedis myślał, że to już koniec Red Hot Chili Peppers?<<

 Jak podoba Wam się twórczość Bass Astral x Igo?

Tagi: Duperele Muzyka