29.08.2017 12:23

Bastille nagrał cover „Basket Case” Green Day do serialu „Kleszcz”

Brytyjczycy odświeżyli hit z albumu „Dookie” na potrzeby aktorskiej wersji słynnej kreskówki sprzed lat. Zaskakujący cover zyskał błogosławieństwo samego Billiego Joe Armstronga.

Bastille nagrał cover „Basket Case” Green Day do serialu „Kleszcz”
foto: JP, PacificCoastNews/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Serial animowany „Kleszcz” („The Tick”) to jeden z symboli  lat 90. Emitowany był w latach 1994-1996 i opowiadał o przygodach jednego z najdziwniejszych komiksowych superbohaterów, zwalczającego zło w komicznym niebieskim kostiumie z czułkami. Amazon szykuje właśnie jego wielki powrót w wersji aktorskiej.

Skoro serial przywoływać ma klimat ostatniej dekady XX wieku, nie dziwi fakt, że na jego ścieżce dźwiękowej znajdą się hity z tamtych lat. Podobnie jak sam Kleszcz, w odświeżonej wersji. Brytyjski zespół Bastille na potrzeby serialu nagrał nową wersję utworu Green Day „Basket Case”, pochodzącego ze słynnego albumu „Dookie” z 1994. Zapomnijcie o gitarach! Frontman zespołu Dan Smith wyjaśniał:

"

Poproszono nas o to i oczywiście byliśmy bardzo na tak, ponieważ ogromnie kochamy Green Day. Czuliśmy się dziwnie coverując piosenkę, która jest klasykiem. Więc po prostu pomyśleliśmy: „Jeśli mamy to zrobić, przynajmniej bawmy się dobrze. Zróbmy coś z szacunkiem do oryginału, ale pójdźmy milion mil w innym kierunku”. Więc nie ma tam instrumentów zespołu, tylko nagrane na żywo smyczki i sekcja dęta oraz klasyczna perkusja.

Mamy nadzieję, że zrobiliśmy to z szacunkiem i zachowaliśmy ducha piosenki, ale najważniejsze jest to, że Billie Joe [Armstrong] dał nam „kciuk w górę”. To jak oddawać pracę zaliczeniową, być przerażonym rezultatem i dostać za to pochwałę. Wygląda na to, że nigdy nie zaakceptowali wcześniej żadnego covera. "

Z pop punka został tylko pop, ale jest równie przebojowo, co w oryginale. Posłuchajcie sami:

Bastille ostatnio jest w świetnej formie, o czym mogli przekonać się uczestnicy tegorocznego Czad Festiwalu. A co słychać u Green Day? Zespół wciąż promuje album „Revolution Radio” z 2016 roku – niedawno opublikował teledysk do utworu „Troubled Times”, będącym komentarzem do aktualnych wydarzeń na świecie, między innymi elekcji Donalda Trumpa i zamieszek w Charlottesville.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Bastille #Green Day #Kleszcz #Rock News