12.07.2019 14:57

Batushka opublikowała nowy klip i całą płytę "Hospodi"

Grupa Batushka Bartłomieja Krysiuka zaprezentowała fanom kolejny singiel z najnowszej płyty. Klipu doczekał się utwór "Chapter IV: Crucifixion - Utrenia ".

Batushka
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Chociaż wyrok w sporze o prawa do używania nazwy "Batushka" jeszcze nie zapadł, obie strony konfliktu zajmują się swoimi projektami i mają nadzieję, że decyzja sądu będzie pomyślna właśnie dla nich. Gitarzysta zespołu, Krzysztof Drabikowski w maju 2019 roku udostępnił nowy album "Panihida". Z kolei wokalista Bartłomiej Krysiuk zapowiadał płytę swojego projektu kilkoma singlami oraz regularnie koncertuje pod szyldem Batushki.

Batushka opublikowała nowy klip i całą płytę "Hospodi"

Grupa aktualnie koncertuje w Europie. Pojawi się na Brutal Assault Festival w Czechach oraz zagra dwa koncerty z Kingiem Diamondem w Szwecji i Danii. Chwilę później muzycy wrócą do Polski na Helliad Fest w Gdyni.

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Mystic Festival 2019: Zdjęcia z koncertu Power Trip, Possessed, Batushka, Crowbar oraz Immolation

Ostatnim singlem opublikowanym przez Batushkę Krysiuka jest klip do "Chapter IV: Crucifixion - Utrenia . Tytuł odnosi się do nabożeństwa dnia, które rozpoczyna się przed wschodem słońca. Ma ono przypominać o zmartwychwstaniu Chrystusa. 

12 lipca 2019 roku cały album "Hospodi" pojawił się w sieci. Najnowszej płyty można posłuchać między innymi za pośrednictwem platformy streamingowej Spotify lub na oficjalnej stronie zespołu.

Zobacz też: Sąd w Białymstoku wydał nowe postanowienie w sprawie Batushki 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Batushka