24.12.2018 09:55

Batushka rozstała się z wokalistą. Poznaliśmy oficjalnie tożsamość dwóch muzyków

Lider zespołu zdradził fanom Batushki, dlaczego postanowił pożegnać się z wokalistą.

Batushka rozstała się z wokalistą. Poznaliśmy oficjalnie tożsamość dwóch muzyków
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Polski zespół Batushka to jeden z najbardziej tajemniczych projektów na metalowej scenie muzycznej. Kapela powstała w 2015 roku i skład grupy był dotychczas nieznany. Enigmatyczny blackmetalowy zespół szybko przypadł do gustu metalowcom i zagrał wiele koncertów również za naszymi granicami, m.in. na niemieckim festiwalu Wacken Open Air.

Batushka bez wokalisty

23 grudnia 2018 roku pojawiła się informacja na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie, że Batushka rozstała się z wokalistą. Wpis został podpisany przez Krzysztofa Drabikowskiego, który zdradził, że zakończył współpracę z Bartłomiejem Krysiukiem ze względu na jego nieodpowiednie zachowanie:

"

Doszło do prób odebrania mi mojego projektu Batushka. W konsekwencji wokalista nie będzie brać udziału w projekcie muzycznym i jego głos nie pojawi się na nadchodzącej płycie zatytułowanej "Панихида". "

Poznaliśmy tożsamość muzyków Batushki

Dzięki informacji podanej we wpisie na Instagramie fani w końcu dowiedzieli się, kto stoi za enigmatycznym projektem. Krzysztof Drabikowski obawia się, że mogą powstać nagrania, które nie będą jego autorstwa, a zostaną promowane jako kompozycje Batushki, dlatego Drabikowski zwrócił uwagę, które profile w social mediach są oficjalne. Poprosił również o rozprzestrzenienie informacji na ten temat i podziękował za wyrozumiałość. Przeczytajcie cały wpis na Instagramie:

Co ciekawe, na oficjalnym profilu Batushki na Facebooku nie pojawiła się informacja o rozstaniu z wokalistą. Zamiast tego możemy znaleźć wpisy na temat nadchodzących występów Batushki na festiwalach m.in. Inferno, Brutal Assault czy Sweden Rock. Polska publiczność mogła ostatnio podziwiać Batushkę na scenie w ramach koncertów Merry Christless 2018.

O sprawie Batushki wypowiedział się również Krzysztof Słyż, który opowiedział o szczegółach sprawy:

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Batushka