27.05.2019 13:04

Batushka udostępniła w sieci nowy album "Panihida"

Gitarzysta Batushki udostępnił w sieci nowy materiał zespołu. Płyta "Panihida" zawiera 8 premierowych kompozycji Krzysztofa Drabikowskiego.

Batushka
foto: Antyradio.pl/Romana Makówka

Chociaż konflikt pomiędzy gitarzystą i wokalistą Batushki trwa, a sąd nie zdecydował jeszcze, któremu z muzyków przysługuje prawo do posługiwania się nazwą zespołu, żaden z nich nie rezygnuje ze swoich muzycznych planów. Wokalista formacji Bartłomiej Krysiuk zapowiedział nową płytę oraz zaprezentował fanom najnowszy teledysk do utworu "Polunoszcznica". Singiel opublikował także gitarzysta Krzysztof Drabikowski, a cały jego nowy materiał jest już dostępny w sieci.

Batushka - "Panihida" w całości w sieci

26 maja 2019 roku album "Panihida" znalazł się w całości na platformie bandcamp.com. Fani mogą pobrać muzykę w wersji cyfrowej za 7 euro lub posłuchać jej online. 

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Do kogo należy Batushka? Były perkusista zespołu opublikował obszerne oświadczenie

Najnowszy materiał Krzysztofa Drabikowskiego zawiera 8 premierowych kompozycji. Płyta nawiązuje do debiutanckiego wydawnictwa zespołu "Litourgia" między innymi okładką.

batuszka okładka drabikowski

Na stronie czytamy, że za wszystkie kompozycje, produkcje, nagrania i miks materiału odpowiada Krzysztof Drabikowski, a materiał zarejestrowano w Sobolewie w SPHIERATZ STUDIO.

Zobacz też: Wokalista Batushki udzielił obszernego wywiadu 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Batushka