27.12.2018 11:05

Gitarzysta Batushki zwolnił wokalistę, a Batushka wyrzuciła gitarzystę i wydała oświadczenie

Batushka postanowiła napisać oświadczenie na Facebooku informując, że pożegnała się z gitarzystą.

Batushka
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani grupy Batushka dowiedzieli się 23 grudnia 2018 roku, że Batushka rozstała się z wokalistą. Informacja pojawiła się na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie i wpis został podpisany przez Krzysztofa Drabikowskiego. Muzyk zakończył współpracę z Bartłomiejem Krysiukiem ze względu na jego próby przechwycenia zespołu.

Batushka: gitarzysta wyrzucony z zespołu

Konto Batushki na Instagramie wkrótce zostało usunięte, zaś na Facebooku zespołu pojawiła się informacja pokazująca sytuację z zupełnie innej strony:

"

Kris, nasz były gitarzysta, został poinformowany w tym miesiącu, że nie będzie uczestniczyć w projekcie Batushka w 2019 roku. Kris był rozczarowany, ale się z tym pogodził. Przy wielu okazjach staraliśmy się odzyskać dostęp do konta na Instagramie, który był kontrolowany przez Krisa. Liczyliśmy na to, że Kris dotrzyma obietnicę i zwróci dostęp, ale tak się nie stało. "

Dlatego też doszło do sytuacji, gdy wszystkie konta w mediach społecznościowych obsługiwane przez gitarzystę zostały usunięte. Batushka zdradziła również, że w 2019 roku ukaże się nowy album i rozpocznie się nowa trasa koncertowa. Przeczytajcie całe oświadczenie zespołu:

Batushka podała oficjalne profile w serwisach społecznościowych, aby fani byli na bieżąco informowani o tym, co dzieje się w grupie. Serwis Antyradio.pl napisał w tej sprawie do Batushki i czeka na komentarz zespołu. Polska publiczność mogła ostatnio podziwiać Batushkę na scenie w ramach koncertów Merry Christless 2018.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Batushka