26.07.2019 11:11

Batushka z imponującym wynikiem sprzedaży. Zespół pobił nawet Eda Sheerana

Można śmiało powiedzieć, że najnowszy album Batushki rozbił bank. Okazuje się, że w Polsce chętniej słucha się ich nowej płyty niż krążka Eda Sheerana.

Batushka
fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska

Batushka wydała album "Hospodi", który ukazał się 12 lipca 2019 roku. Album składa się z różnorodnych utworów. Od tych mroczniejszych po death metalowe numery, takie jak "Tretij Czas". Okazuje się, że krążek zaskarbił sobie sympatię wielu słuchaczy, bo osiągnął rewelacyjny wynik sprzedaży. Grupa pobiła nawet najnowszą płytę Eda Sheerana "No.6 Collaborations Project", który miał swoją premierę tego samego dnia, co album "Hospodi". 

"Hospodi" Batushki ze spektakularnym debiutem na liście najlepiej sprzedających się albumów

Ed Sheeran bez wątpienia należy do grona największych gwiazd światowej muzyki, ale muzyk wylądował na drugim miejscu notowania OLiS. Wykonawca musiał ustąpić miejsca grupie Batushka. 

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Batushka udostępniła nowy klip i trafiła na okładkę amerykańskiego magazynu muzycznego

Ostatni rok nie był najlepszy dla polskiego zespołu. Muzycy często bywali na sali sądowej. Chodzi bowiem o spór dotyczący praw do nazwy kapeli. Konflikt rozkwitł pomiędzy wokalistą, Bartłomiejem Krysiukiem, a gitarzystą, Krzysztofem Drabikowskim. Żaden z muzyków nie chciał bowiem zrezygnować z prawa do nazwy "Batushka". 

Zobacz także: Sąd w Białymstoku wydał nowe postanowienie w sprawie Batushki

Tagi: Rock News Batushka