Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego hip-hopowego utworu

18.08.2020 16:52
Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego hip-hopowego utworu Fot. . . P. Chudkiewicz/ materiały prasowe Lech Music Festiwale Inaczej

Beata Kozidrak znów rapuje. Posłuchaj jej wersji słynnego „Bez ciśniej” dla projektu Lech Music: Festiwale Inaczej

Beata Kozidrak jest najlepiej znana jako wokalistka popularnej grupy Bajm. W marcu tego roku zaskoczyła wszystkich, gdy w ramach #Hot16Challenge2 zaprezentowała kawałek, w którym rapuje. Teraz artystka idzie za ciosem i w ramach nowego projektu artystycznego Lecha, prezentuje swoją wersję utworu „Bez ciśnień” z repertuaru Zipery.

Lech Music: Festiwale Inaczej to inicjatywa firmy Lech, wytwórni płytowej Alkopoligamia oraz projektu Albo Inaczej, w której zachecają znanych i lubianych  artystów do nagrania nowych wersji hip-hopowych utworów.

Przeczytaj także

W ramach projektu zaangażowano 10 polskich artystów. Aż pięcioro z nich na warsztat wzięło hip-hopowe szlagiery. Beata Kozidrak wybrała kawałek „Bez ciśnień” z repertuaru Zipery. Utwór po raz pierwszy ukazał się w 2004 roku.

Beata Kozidrak śpiewa „Bez ciśnień”

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej projektu:

„Kultowy utwór („Bez ciśnień”), który wśród fanów polskiego hip-hopu uznawany jest za letni klasyk, nabiera jeszcze bardziej wymownego znaczenia w wykonaniu Beaty Kozidrak”.

„Utwór w odświeżonej wersji to opowieść o tym, aby ze spokojem ducha kroczyć własną ścieżką, nawet kiedy goni nas życie. Warto jest poświęcić chwilę, aby „poczuć blues, dać na luz”, bo tylko wtedy kiedy zaczniemy żyć spontanicznie i bez pośpiechu, będziemy w stu procentach szczęśliwi”.

Przeczytaj także

Beata Kozidkrak śpierwa „Bez ciśnień” – zobacz teledysk

Na stronie projektu oraz w jego mediach społecznościowych pojawił się właśnie świeży teledysk do nowej wersji utworu. Prezentuje się on następująco:

Twórcy o inspiracjach do teledysku oraz całego projektu Lech Music: Festiwale Inaczej

W informacji prasowej Lecha, czytamy także, że:

„Do popowej aranżacji Zipery, powstał również klimatyczny teledysk, nawiązujący do największego festiwalu rapowego w Polsce. Mowa o Polish Hip-Hop Festival, który nadwiślańską plażę w Płocku wypełnia dźwiękami hip-hopu”.

Przeczytaj także

„To właśnie w tym miejscu zbierają się co roku festiwalowicze, którzy pragną usłyszeć najlepszą muzykę tworzoną przez cenionych raperów, jak i młodych artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności”.

„W premierowym klipie niepowtarzalna, sceniczna charyzma Beaty Kozidrak spotyka się z tą współczesną, przepełnioną hip-hopową formą, gwarantując mocne muzyczne przeżycia, zabierając nas w wideoklipie również na płocką plażę, na której odbywa się wspomniany wcześniej Polish Hip-Hop Festival”.

Czytaj także: WHO o koncertach stadionowych i halowych. Wieści nie są najlepsze.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.