17.11.2014 15:06

Będzie nowy Saxon!

Wokalista brytyjskiej grupy, Biff Byford, zdradził, że na początku 2015 roku zespół wejdzie do studia, by nagrać nową płytę. Jak będzie brzmiała?

Będzie nowy Saxon!
foto: pl.wikipedia.org

Premierowy album to następczyni „Sacrifice” z 2013 roku. Krążek ma ukazać się późnym latem 2015 roku.

"

Będziemy pracować nad nowym longplayem w styczniu, lutym i marcu. W maju zaś, jedziemy do Ameryki. Płyta ukaże się być może już w sierpniu, bądź we wrześniu. "

Czego możemy spodziewać się po brzmieniu premierowego albumu?

"

Nie powiem wam, ale na pewno będzie to ciężka płyta. Znajdzie się tam wiele klasycznych brzmień, ale także nie zabraknie melodyjnych kawałków. "

Zespół Saxon znalazł czas na nagrywanie nowego materiału, podczas gdy jego grafik koncertowy podobno jest mocno napięty. Okazuje się, że to nieprawda...

"

Pisaliśmy utwory w wolnym czasie. Chociaż tak właściwie, to nie zrobiliśmy zbyt wiele w tym roku. To bardzo złudne. Zagraliśmy na wielu festiwalach w Europie, ale wcale nie koncertowaliśmy tak dużo, jak myślą ludzie. "

Byford nie lubi presji, jaka tworzy się przy pisaniu utworów, które docelowo mają być odtwarzane w radiu i powinny stać się hitami.

"

Album to zbiór piosenek, które napisałeś. Nasz zespół raczej nie jest zainteresowany wydawaniem singli i innymi tego typu rzeczami. Nie mamy już ciśnienia na tworzenie hitów, więc nie mamy także stresu. Jeśli udaje ci się stworzyć przebój, to przez przypadek. Ciężko nam dostać się do radia, przez solówki i ciężkie riffy, które gramy. "

Z wywiadu poniżej dowiecie się co powiedział Biff na temat ostatniej trasy koncertowej zespołu Saxon, „Warriors Of The Road”, a także o jego poprzedniej płycie.  

Magda Słomka
Tagi: Rock News Saxon