10.07.2017 11:21

Behemoth będzie grał bez perkusisty Inferno

Największa gwiazda polskiego metalu ogłosiła na Facebooku, że rusza w amerykańską trasę ze Slayerem i Lamb Of God bez swojego perkusisty, Inferno. Sprawdźcie, kto go zastąpi w składzie Behemotha.

Behemoth będzie grał bez perkusisty Inferno
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Fanów gdańszczan uspokajamy – Inferno wciąż pozostaje członkiem Behemotha. Z Nergalem i Orionem rozstaje się tylko na kilka tygodni. Jego nieobecność na trasie z amerykańskimi legendami metalu wiąże się z faktem, że muzyk zostanie niebawem szczęśliwym ojcem. Inferno wyjaśnił sytuację na facebookowym profilu swojego zespołu:

"

Po raz drugi zostanę ojcem i ma to się wydarzyć w lipcu 2017. W związku z tym muszę przeprosić wszystkich naszych fanów, że nie mogę uczestniczyć w trasie po Ameryce Północnej latem 2017. "

Przyszłego tatusia za bębnami Behemotha zastąpi Jon Rice, były członek deathcore’owego Job for a Cowboy. Perkusista obecnie gra w hardrockowej grupie z Teksasu, Scorpion Child, ale często pełni rolę muzyka wspierającego na koncertach znanych artystów z kręgu ciężkiego grania - grywał już z 1349, Abigail Williams, Cephalic Carnage i Siren. Inferno w facebookowym poście komplementował swojego następcę:

"

Wierzę że Jon Rice, niesamowity perkusista, naprawdę doświadczony muzyk i nasz dobry przyjaciel, płynnie przejmie mój tron za bębnami na ten krótki okres i rozpali scenę! "

Behemoth w towarzystwie Slayera i Lamb Of God od 12 lipca do 20 sierpnia 2017 da 22 koncerty w Stanach Zjednoczonych. Nergal, Orion i Jon Rice odwiedzą między innymi Nowy Jork, Las Vegas i Los Angeles. Niedawno popularny serwis rockowy Loudwire uznał Behemotha za najlepszy polski zespół metalowy. Nergal ujawnił, że grupa już tworzy materiał na kolejny album, następcę „The Satanist” z 2014.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Behemoth