23.11.2018 12:22

Behemoth bojkotuje Black Friday. Ma ku temu mocne argumenty

Grupa Behemoth wydała oficjalne oświadczenie w sprawie Black Friday 2019. Muzycy zadeklarowali, że w ich sklepie nie pojawią się zniżki i rabaty. Sprawdź, dlaczego.

Adam Nergal Darski - Behemoth
foto: Piotr Kamionka/REPORTER

Adam Nergal Darski nie raz udowodnił, że potrafi swoimi poglądami wywołać burzę. Ma zdanie na każdy temat i zwykle nie jest to opinia, którą podziela większość. Podobnie stało się w przypadku Black Friday, czyli dnia, w którym większość sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje swoim klientom zniżki i rabaty. Do akcji chętnie włączają się także muzycy. Specjalne okazje dla fanów przygotowała między innymi Metallica. Jednak grupa Behemoth zadeklarowała, że odcina się od tradycji.

Behemoth bojkotuje Black Friday 2019

Swoje stanowisko w sprawie Black Friday, formacja Behemoth zamieściła na oficjalnym Instagramie. W poście zespół poinformował fanów, że na ich stronie nie pojawią się promocje. Muzycy zadeklarowali, że zamiast chwilowych rabatów, Behemoth oferuje najwyższej jakości produkty przez cały rok. Ponadto zespół podkreślił, że nie wykorzystuje podczas produkcji taniej siły roboczej tylko po to, żeby oferować wysokie rabaty na okazje takie jak Czarny Piątek. Zapewnił, że merch zespołu nie powstaje kosztem cierpienia pracowników.

"

Wybieraj mądrze. Wspieraj szacunek wobec siebie i ludzi, którzy pracują na twoją korzyść. Wspieraj jakość i wydawaj pieniądze na to, co posłuży ci przez długi czas. To filozofia naszego życia i sklepu. Miłego dnia! "

Merry Christless 2018

Grupa Behemoth już wkrótce zagra trzy koncerty w Polsce w ramach trasy Merry Christless 2018. Impreza odbędzie się 14 grudnia w warszawskiej Progresji, 15 grudnia w gdańskim B90 oraz 16 grudnia w wrocławskim A2. Obok Behemotha na scenie zobaczymy grupę Batushka, Imperatora, szwajcarski Bolzer i Untervoid.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Behemoth