Behemoth komponuje muzykę do sztuki teatralnej
Magda Słomka
28.12.2015 17:20
Behemoth komponuje muzykę do sztuki teatralnej Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Mrok opanuje sceniczne deski! Adam „Nergal” Darski zdradził, że zespół szykuje coś specjalnego dla fanów teatru...

Wokalista zespołu Behemoth potwierdził pogłoski mówiące o tym, że w przyszłości polska kapela będzie kojarzona nie tylko z muzyką, ale też i teatrem. Nergal był jednak bardzo tajemniczy i ostrożny w zdradzaniu szczegółów przedsięwzięcia... Wiemy natomiast, że jeśli wszystko dojdzie do skutku, będzie to coś „wielkiego”.

Nie chcę mówić o tym więcej, dopóki jest to prawdziwe tylko po części. Dzieją się pewne rzeczy, ale nie mogę wchodzić w szczegóły. To będzie duże przedsięwzięcie. Wielka sprawa z wielkimi nazwiskami, a stoi za nią mroczna historia, która jest powszechnie znana, bo to klasyk. Poproszono nas o stworzenie do tego muzyki i staramy się to zrobić. Już nawet coś nagraliśmy, ale jest zbyt wcześnie, by można było oficjalnie wyjawić jakieś detale.

Zespół ogłosił, że podczas trasy koncertowej, którą zaplanował na 2016 roku, muzycy będą grać w całości kawałki z płyty „The Satanist” wydanej w 2014 roku. Kapela planuje zaprezentować fanom wystawę „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision”, która będzie towarzyszyć koncertom grupy.

To jednak nie są jedyne plany na 2016... Okazuje się, że Behemoth ma zamiar zabrać się za tworzenie materiału na kolejny krążek. Nergal zdradzając zamiary pozostał jednak zagadkowy.

Kiedy byliśmy w studiu tworząc muzykę do sztuki teatralnej, to pobudziło moją kreatywność i myślę, że wkroczę w ten twórczy proces szybciej, niż się tego spodziewałem. To wciąż zbyt wcześnie, ale myślę, że zacznę pracować w 2016 roku. Byłoby mądrze i dobrze, gdyby nowy krążek ukazał się w 2017. Ale wiesz jak to jest – mówisz coś w wywiadzie, a później ludzie mówią: „Obiecałeś, że wydacie płytę w 2017”.

Czy to prawda, czy też nie – fani mogą odetchnąć z ulgą. W końcu lepsza taka informacja, niż ta, która ukazała się jeszcze we wrześniu 2015 roku. Nergal powiedział wtedy, że na razie nie myśli o premierach nowych wydawnictw...

Dlaczego zespół nie skupia się na tym, by płyty Behemotha ukazywały się regularnie? Darski podkreślił, że chodzi o jakość nagrań i nie robienie niczego na siłę.

Wszyscy pytają i naciskają na powstanie kolejnego krążka. Moje pytanie brzmi: czy naprawdę chcecie płyty, która nie będzie szczera w stu procentach i wydana niezależnie od przyczyn ekonomicznych lub umów? Czy naprawdę tego chcecie?

Wokalista ceni sobie dłuższe przerwy pomiędzy wydawaniem muzyki ze względu na nabieranie doświadczeń, o których następnie opowiada tworząc nową muzykę.

Jesteście ciekawi nowego (teatralnego) materiału zespołu Behemoth?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.