Behemoth nie bojkotuje Izraela jak inni artyści. Nergal wyjaśnia dlaczego

Joanna Chojnacka
24.06.2019 15:31
Behemoth nie bojkotuje Izraela jak inni artyści. Nergal wyjaśnia dlaczego Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W jednym z ostatnich wywiadów, Nergal wspominał koncert Behemotha w Izraelu. Muzyk opowiedział, co myśli o próbie bojkotowania kraju przez artystów.

Muzycy tacy jak np. Roger Waters nie tylko sami nie koncertują w Izraelu, ale również namawiają innych artystów do bojkotu. Wszystko przez trwający konflikt z Autonomią Palestyńską. Zwolennicy działań Watersa twierdzą, że Izraelczycy łamią prawa człowieka arabskich mieszkańców Palestyny i dopóki sytuacja się nie zmieni, nie będą dla nich koncertować.

Behemoth nie bojkotuje Izraela. Nergal wyjaśnia dlaczego

Konflikt budzi bardzo duże emocje. Ostatnio mocne słowa popłynęły z ust Davida Draimana, lidera Disturbed. Muzyk skrytykował działania Watersa i porównał jego i innych muzyków bojkotujacych Izrael do nazistów. Tym razem o sprawę został zapytany Adam Nergal Darski z Behemotha, który nie unika koncertowania na terenie konfliktu.

Przeczytaj także

Muzyk wyjaśnił, że Behemoth grając w Izraelu nie opowiada się po żadnej ze stron, Podkreślił, że koncertuje ze swoim zespołem tam, gdzie ma fanów i gdzie ludzie chcą go słuchać, bez względu na sytuację polityczną.

Nie jesteśmy politykami. Jesteśmy muzykami, artystami, którzy podróżują do różnych miejsc. Gdziekolwiek byśmy nie trafili, jeśli pojawi się fajna reakcja, zaistnieje grupa fanów, dlaczego mielibyśmy się ograniczać i tam nie wracać?

Gramy też w USA, czy oznacza to, że popieramy Trumpa? Nie. Nie jestem zwolennikiem Trumpa, ale nie powstrzyma mnie to przed koncertowaniem w USA.

Nergal po raz kolejny podkreślił również, że w koncertowaniu liczy się dla niego wyjątkowa energia, którą czerpie od fanów i nie ma ona nic wspólnego z ich poglądami politycznymi, wiarą, płcią czy kolorem skóry.

Polityka to nie jest mój klimat. Energię dają mi ludzie, nasi fani. I ostatnią rzeczą, jaka mnie obchodzi jest ich pochodzenie, kolor skóry, płeć. To ich sprawa w co wierzą. Do mnie należy coś innego. Jeśli dzielimy tę samą pasję i energię, miłość do ciężkiej muzyki, zjednoczmy się i świętujmy razem ten moment.

Zobacz też: Radny chce zakazać koncertu Behemotha z powodu "praktyk satanistycznych"

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.