24.06.2019 15:31

Behemoth nie bojkotuje Izraela jak inni artyści. Nergal wyjaśnia dlaczego

W jednym z ostatnich wywiadów, Nergal wspominał koncert Behemotha w Izraelu. Muzyk opowiedział, co myśli o próbie bojkotowania kraju przez artystów.

Behemoth
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzycy tacy jak np. Roger Waters nie tylko sami nie koncertują w Izraelu, ale również namawiają innych artystów do bojkotu. Wszystko przez trwający konflikt z Autonomią Palestyńską. Zwolennicy działań Watersa twierdzą, że Izraelczycy łamią prawa człowieka arabskich mieszkańców Palestyny i dopóki sytuacja się nie zmieni, nie będą dla nich koncertować.

Behemoth nie bojkotuje Izraela. Nergal wyjaśnia dlaczego

Konflikt budzi bardzo duże emocje. Ostatnio mocne słowa popłynęły z ust Davida Draimana, lidera Disturbed. Muzyk skrytykował działania Watersa i porównał jego i innych muzyków bojkotujacych Izrael do nazistów. Tym razem o sprawę został zapytany Adam Nergal Darski z Behemotha, który nie unika koncertowania na terenie konfliktu.

Behemoth
Behemoth
Przeczytaj także Badania wykazały, że black metal dobrze wpływa na wydajność w pracy

Muzyk wyjaśnił, że Behemoth grając w Izraelu nie opowiada się po żadnej ze stron, Podkreślił, że koncertuje ze swoim zespołem tam, gdzie ma fanów i gdzie ludzie chcą go słuchać, bez względu na sytuację polityczną.

"

Nie jesteśmy politykami. Jesteśmy muzykami, artystami, którzy podróżują do różnych miejsc. Gdziekolwiek byśmy nie trafili, jeśli pojawi się fajna reakcja, zaistnieje grupa fanów, dlaczego mielibyśmy się ograniczać i tam nie wracać?

Gramy też w USA, czy oznacza to, że popieramy Trumpa? Nie. Nie jestem zwolennikiem Trumpa, ale nie powstrzyma mnie to przed koncertowaniem w USA. "

Nergal po raz kolejny podkreślił również, że w koncertowaniu liczy się dla niego wyjątkowa energia, którą czerpie od fanów i nie ma ona nic wspólnego z ich poglądami politycznymi, wiarą, płcią czy kolorem skóry.

"

Polityka to nie jest mój klimat. Energię dają mi ludzie, nasi fani. I ostatnią rzeczą, jaka mnie obchodzi jest ich pochodzenie, kolor skóry, płeć. To ich sprawa w co wierzą. Do mnie należy coś innego. Jeśli dzielimy tę samą pasję i energię, miłość do ciężkiej muzyki, zjednoczmy się i świętujmy razem ten moment. "

Zobacz też: Radny chce zakazać koncertu Behemotha z powodu "praktyk satanistycznych"

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski