Behemoth strollował fanów, publikując na Facebooku „cover The Cure”

Maciej Koprowicz
25.07.2018 14:17
Behemoth strollował fanów, publikując na Facebooku „cover The Cure” Fot. Valerio Berdini/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Nie wiadomo, czy to zabawna pomyłka, czy przejaw poczucia humoru zespołu, ale fani grupy Roberta Smitha mogli poczuć się trochę rozczarowani, klikając w nowy wpis Behemotha na Facebooku.

Muzykę The Cure charakteryzuje mrok, który przyciąga nie tylko zwolenników gotyku i postpunka, ale również miłośników cięższych brzmień. Choć angielski zespół nie ma nic wspólnego z metalem, to wysoko cenią go również przedstawiciele tego gatunku.

Nie bylibyśmy zatem mocno zdziwieni, gdyby cover zespołu Roberta Smitha postanowił włączyć do koncertowego repertuaru Behemoth. Polski zespół na swoim profilu na Facebooku umieścił posta, który – sądząc po opisie – miał zawierać wideo z koncertowym wykonaniem utworu The Cure, w którym gościnnie zaśpiewał Niklas Kvartforth ze szwedzkiego zespołu Shining.

Cover The CURE z gościnnym wokalem Nicklasa ze Shining!

Problem w tym, że zamieszczony utwór zupełnie nie przypominał nam żadnego kawałka The Cure, a dyskografię tej formacji znamy całkiem dobrze. Tym bardziej, że Nergal zaanonsował go jako „Wolves ov Siberia”…

Rzekomy cover The Cure okazał się po prostu… nowym utworem Behemotha, który zespół wykonuje od niedawna na koncertach. Nie wiemy, czy zaszła tu zabawna pomyłka administratorów fanpage’a Pomorskiej Bestii, czy to niewinny trolling pod adresem fanów.

The Cure – covery

A jeśli chcecie posłuchać prawdziwych coverów The Cure, to polecamy blackmetalową wersję „A Forest” grupy Curezum, mashup „Boys Don’t Cry” z Boys Charli XCX w wykonaniu Wolf Alice, album „10:15 Virtual Nights” z piosenkami „Kiurczaków” w wersji vaporwave oraz „Friday I’m In Love” wykonany przez dzieci.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.