Behemoth udzieli Wam komunii

Jakub Gańko
27.01.2016 10:54
Behemoth udzieli Wam komunii Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + Antychryst Pejnta

Zespół Nergala kolejny raz przygotowuje bluźnierczą akcję na swoje koncerty. Czym tym razem podpadnie katolikom?

Podczas gdy Wy będziecie dochodzić do siebie po koncercie Behemotha, odsypiać do południa i szukać nowych metod radzenia sobie z bólem głowy, Wasza babcia będzie prawdopodobnie przygotowywać się do niedzielnej mszy. Śpiewy, modlitwy, a na końcu komunia święta - to tak naprawdę wcale nie na tyle odmienne święto od koncertu, prawda? Zwłaszcza że teraz gdańscy deathmetalowcy zbliżą swoje występy do kościelnych spotkań jeszcze jednym elementem.

Eucharystia, najświętszy z sakramentów. Pamiątka Ostatniej Wieczerzy i niezapomniany pretekst z dzieciństwa, by skosztować całkiem niczego sobie opłatka. Teraz rzeczony komunikant będzie można spożyć na... koncertach Behemotha. Do pełni szczęścia brakuje już tylko mszalnego wina - choć gdańska kapela pewnie prędzej zaoferowałaby piwo.

Oto fotograficzne dowody nadchodzącego bluźnierstwa:

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób Nergal planuje połączyć rozdawanie opłatka ze swoimi występami. Czy przed rozpoczęciem setu będzie osobiście udzielał komunii swoim fanom? Byłoby to z pewnością ciekawe przedsięwzięcie, choć pewnie skończy się na klasycznej sprzedaży obok płyt i koszulek. A już widzielibyśmy te nagłówki w polskich gazetach i materiały w wiadomościach...

W końcu zestawienie twórców utworów pokroju „The Satanist”, „Lucifer” czy „Christians to the Lions” z najważniejszym obrzędem chrześcijan to dla wierzących prawdziwa mieszanka wybuchowa. Z drugiej strony dla fanów Behemotha przyjęcie takiego opłatka z rąk samego Nergala mogłoby być największym przeżyciem od czasów pierwszej komunii świętej (zakładając, że jej dostąpili jako dzieci).

Jednakże czego innego spodziewać się po zespole, który na swoich koncertach darł już Pismo Święte? Miejmy nadzieję, że tym razem obędzie się bez sądów, a żadne europejskie występy nie zostaną odwołane ze względu na obrazę uczuć religijnych czy też z bardziej zawoalowanych powodów.

Wiemy już, że specjalnie przygotowane komunikanty nie będą jedyną wyjątkową atrakcją na nadchodzącej trasie zespołu u boku Abbath, Entombed A.D. oraz Inquisition. Grupa przygotowała też specjalną wystawę „The Congregation - A Symbiosis Of Behemoth And Toxic Vision”, która będzie prezentowana w specjalnie skonstruowanym na tę okazję namiocie. Nergal zdradził też pierwsze inspiracje, które prawdopodobnie usłyszymy na jego nowym albumie, choć nie powinniśmy się go spodziewać w najbliższym czasie.

Przyjęlibyście komunię od Nergala?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.