13.01.2017 10:56

Behemoth wyda koncertówkę w 2017

Czekacie na nowe wydawnictwo od Behemotha? Zespół właśnie doprowadza do końca prace nad koncertową płytą.

Behemoth wyda koncertówkę w 2017
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatni studyjny album Behemotha ujrzał światło dzienne w 2014 roku i mowa tutaj o płycie „The Satanist”, która zadebiutowała na 34. pozycji na liście Billboard 200. Oczywiście nowy krążek to również nowa trasa koncertowa i bilety na te wydarzenia sprzedawały się w szybkim tempie. Nie obyło się bez kontrowersji, bowiem kapelę oskarżono o antypolskie oraz antychrześcijańskie prowokacje. Gdański radny dzielnicowy, Marek Dudziński, postanowił skierować sprawę do sądu.

Miłośnicy zespołu zastanawiają się kiedy będą mogli usłyszeć nowe dźwięki do kapeli, ale ta nie śpieszy się z nagrywaniem kolejnej studyjnej płyty. Nergal dotychczas zdradził, że kolejne nagranie zespołu będzie nawiązywać do post punka. Po drodze Behemoth wydał 14 grudnia 2015 roku album „Live At The BBC”, który jest zapisem występu dla programu „Rock Show” dla BBC Radio 1. 

Co zatem czeka fanów w 2017 roku? Na pewno na sklepowe półki trafi koncertówka zespołu, o czym poinformował Nergal:

"

W końcu kończymy koncertowy materiał promujący „The Satanist”, idzie gładko... czekajcie na więcej informacji. Będzie to jedyne wydawnictwo w 2017 roku, które wypełni lukę między albumami. Mamy przed sobą pracowite czasy moi drodzy. "

Wiadomo więc, że na studyjny krążek trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, choć Nergal co rusz publikuje nagrania świadczące o tym, że nie siedzi z założonymi rękoma. Spodziewajcie się takich właśnie dźwięków na kolejnej płycie Behemotha:

Nergal wyda również 24 marca 2017 album w ramach country'owo-folkowego projektu Me And That Man. W tym przedsięwzięciu bierze również udział John Porter. Pierwszym utworem z tej płyty to „Cyrulik Jack”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski