02.05.2015 14:30

Behemoth wypuści własne piwo!

11 maja będzie miała miejsce premiera piwa sygnowanego przez zespół. Zobaczcie jak Behemoth zapowiada swój produkt... 

Behemoth wypuści własne piwo!
Foto: kadr z wideo

Piwo Behemotha będzie się nazywać „Sacrum”. Zostanie wyprodukowane we współpracy z browarem Perun. Jego styl producent określa jako belgijski. Będzie miało 6.2% zawartości alkoholu.

Premierę „Sacrum” zapowiada hasło „Magick is happening... 11.05.2015”. Wbrew pozorom w słowie „Magick” nie ma literówki. Jest to satanistyczny odpowiednik angielskiego słowa „Magic”. Stworzył go słynny filozof-okultysta oraz bohater utworu Ozzy'ego Osbourne'a - Aleister Crowley. Magick to termin, który ma odróżnić okultyzm od magicznych sztuczek. Piwo Behemotha ma być kojarzone z tym pierwszym…

Behemoth nie jest jedynym zespołem metalowym, który będzie miał własne piwo. Wcześniej ukazał się produkt Iron Maiden o nazwie „Trooper”. Fani Motörhead mogą wypić lagera o nazwie „Bastards”, a Pearl Jam wyprodukował swój „Faithfull Ale”. Własne piwo ma także Sepultura. Najpóźniej z tego grona na rynek weszli muzycy Mastodon ze swoim „Black Tongue”. Jeśli chodzi o polskie zespoły, to w kwietniu piwo wypuścił zespół J.D. Overdrive.

Nergal nie kończy jednak na sprzedawaniu piwa. 1 Maja otworzył własny pub o nazwie „Libation”.

Jeśli interesują Was inne produkty sprzedawane przez gwiazdy metalu, to przeczytajcie też o kawach muzyków Anthrax i Judas Priest.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Duperele Behemoth Adam Nergal Darski