Behemoth wypuści własne piwo!

Marcin Krzysztof Wodynski
02.05.2015 14:30
Behemoth wypuści własne piwo! Fot. kadr z wideo

11 maja będzie miała miejsce premiera piwa sygnowanego przez zespół. Zobaczcie jak Behemoth zapowiada swój produkt... 

Piwo Behemotha będzie się nazywać „Sacrum”. Zostanie wyprodukowane we współpracy z browarem Perun. Jego styl producent określa jako belgijski. Będzie miało 6.2% zawartości alkoholu.

Premierę „Sacrum” zapowiada hasło „Magick is happening... 11.05.2015”. Wbrew pozorom w słowie „Magick” nie ma literówki. Jest to satanistyczny odpowiednik angielskiego słowa „Magic”. Stworzył go słynny filozof-okultysta oraz bohater utworu Ozzy'ego Osbourne'a - Aleister Crowley. Magick to termin, który ma odróżnić okultyzm od magicznych sztuczek. Piwo Behemotha ma być kojarzone z tym pierwszym…

Behemoth nie jest jedynym zespołem metalowym, który będzie miał własne piwo. Wcześniej ukazał się produkt Iron Maiden o nazwie „Trooper”. Fani Motörhead mogą wypić lagera o nazwie „Bastards”, a Pearl Jam wyprodukował swój „Faithfull Ale”. Własne piwo ma także Sepultura. Najpóźniej z tego grona na rynek weszli muzycy Mastodon ze swoim „Black Tongue”. Jeśli chodzi o polskie zespoły, to w kwietniu piwo wypuścił zespół J.D. Overdrive.

Nergal nie kończy jednak na sprzedawaniu piwa. 1 Maja otworzył własny pub o nazwie „Libation”.

Jeśli interesują Was inne produkty sprzedawane przez gwiazdy metalu, to przeczytajcie też o kawach muzyków Anthrax i Judas Priest.

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.