08.02.2018 16:42

Behemoth zaczął nagrywać wokale na nowy album

Kapela udostępniła wideo ze studia, w którym widać, jak Nergal rejestruje wokal.

Behemoth zaczął nagrywać wokale na nowy album
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Fani niecierpliwie czekają na następcę albumu „The Satanist” z 2014 roku i wszystko wskazuje na to, że już niebawem na rynku pojawi się kolejny krążek Behemotha. Zespół jest właśnie w trakcie prac nad nową płytą i prawdopodobnie pojawi się ona jesienią 2018 roku.

Jeszcze pod koniec stycznia 2018 roku Nergal wyznał w jednym z wywiadów, że ma mnóstwo pomysłów i skupia się na pracy nad nowym krążkiem Behemotha. Wokalista zdradził, że stworzył już większość tekstów na krążek i tak, jak po skończeniu prac nad „The Satanist” był już zmęczony pracą w studiu, to teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Nergal zapewnił, że nowy Behemoth zaskoczy fanów, bo zespół nie chce stać w miejscu. Nim jednak do tego dojdzie minie zapewne trochę czasu do ukazania się pierwszego singla. Tymczasem Behemoth potwierdził, że na pewno prace nad krążkiem ruszyły. Zespół udostępnił bowiem krótkie nagranie ze studia Sound Division Studio w Warszawie, w którym widać, jak Nergal nagrywa wokale.

W grafiku na 2018 rok pojawiła się jednak luka na koncerty. Behemoth ruszy wiosną 2018 w trasę Final World Tour po Ameryce Północnej, razem ze Slayerem, Anthrax, Lamb Of God i Testamentem. Jest to wyjątkowe tournee, bowiem Slayer postanowił pożegnać się w ten sposób ze swoimi fanami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth