Behemoth zapowiada kolejne sygnowane przez siebie piwo

Maciej Koprowicz
06.12.2017 11:52
Behemoth zapowiada kolejne sygnowane przez siebie piwo Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Już niedługo będziecie mogli wznieść zdrowie Nergala kuflem nowego piwa o nazwie Sol Invictus. Premiera w grudniu 2017 na koncertach Merry Christless.

Działalność wielkich gwiazd rocka od dawna nie ogranicza się tylko do muzyki. Słynni wykonawcy to w istocie marki o ogromnym potencjale handlowym – i nie wahają się tego wykorzystywać.

Pod „markami” gwiazd ukazują się sygnowane przez nich produkty. Ich fani mogą zaopatrzyć się w rozmaity asortyment – od tak oczywistych przedmiotów, jak instrumenty, przez kawę, tekilę i cydr, po wibratory. Oczywiście w rockowym sklepiku nie mogło zabraknąć tak ważnego towaru, jak piwo.

Swoje limitowane piwa warzyły do tej pory m.in. Motorhead, Deftones i Iron Maiden. Na polskim rynku najsłynniejsze rockowe piwa stworzyły zespoły Big Cyc i Behemoth.

Nergal i spółka wypuścili we współpracy z Browarem Perun już 6 własnych piw, wszystkie o stosownie mrocznych nazwach, jak Heretyk.

Teraz przyszedł czas na Sol Invictus (Słońce Niezwyciężone). Będzie to koźlak o zawartości alkoholu 6,1% i ekstrakcie 15% wag.

Zakupić nowe behemothowe piwo będzie można podczas dwóch koncertów zespołu pod hasłem Merry Christless, które odbędą się 14 i 15 grudnia 2017 w warszawskim Progresja Music Zone. Będą to koncerty wyjątkowe nie tylko ze względu na premierę piwa – specjalnie na ich czas do zespołu dołączą muzycy, którzy grali w Behemocie w latach 90., perkusista Baal i basista Les. Obok Behemotha w ciągu tych dwóch wieczorów wystąpią czeski Master’s Hammer oraz polskie Mgła, Infernal War i In Twilight’s Embrace. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.