05.04.2016 17:13

Behemoth zaprezentował klip do „Ben Sahar”

Zespół opublikował kolejny teledysk do utworu pochodzącego z jego ostatniego studyjnego albumu. Jak prezentuje się to wideo?

Behemoth zaprezentował klip do „Ben Sahar”
foto: kadr z wideo

Płyta zespołu zatytułowana „The Satanist” miała swoją premierę w lutym 2014 roku i zadebiutowała na 34. pozycji Billboard Top 200. Po klipach do takich kompozycji z tego krążka, jak „Ora Pro Nobis Lucyfer”, „Messe Noire” czy „The Satanist” nadszedł czas na kolejny teledysk.

Najnowsze wideo powstało do utworu „Ben Sahar”. Klipy Behemotha zapadają w pamięć, silnie oddziałują na zmysły i tak jest również w przypadku nowego teledysku.

Za reżyserię klipu odpowiedzialni są Sturla Viðar, Dariusz Szermanowicz, Nergal oraz Ólafur Kiljan. Natomiast rekwizyty i kostiumy zostały zaprojektowane przez Sharon Eman z Toxic Visions oraz Ólafur Kiljan (VFX).

Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo:

Na tym nie koniec jeśli chodzi o nowości, bowiem kapela zaprezentowała również nowy wzór koszulki „Ben Sahar”, która dostępna jest w Oficjalnym Sklepie Behemoth i kosztuje 70 złotych:

foto: behemoth-store.pl

21 kwietnia 2016 roku zespół wyrusza w trasę koncertową po Ameryce Północnej, w czasie której jako support zaprezentuje się duński projekt Myrkur. Podczas tej trasy polska formacja odegra album „The Satanist” w całości, co jest pierwszym tego typu wydarzeniem w trwającej już 25 lat karierze kapeli.

Behemoth zaplanował również na jesień 2016 roku polską trasę koncertową „Rzeczpospolita Niewierna”. Pierwszy występ odbędzie się 30 września, zaś ostatni 9 października 2016 roku. Supportami na tych wydarzeniach będą szwajcarski Bolzer oraz polski projekt Batushka. Formacja zagra w czasie tych występów cały materiał z płyty „The Satanist”.

Rok 2016 jest niezwykle pracowity dla zespołu, bowiem nie dość, że grafik koncertowy jest dosyć napięty, to Behemoth rozpoczął prace nad kolejnym albumem. Nergal wyjawił już wcześniej, że być może w jego nowym materiale usłyszymy postpunkowe inspiracje, jak również wpływy klasycznego rocka na czele z takimi zespołami, jak Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin czy Black Sabbath.

Nergal planuje również w najbliższym czasie wydać solowy krążek utrzymany w bluesowym stylu. Jeszcze w lutym 2016 roku twierdził, że album może pojawić się we wrześniu 2016.

Jak oceniacie nowy teledysk Behemotha?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth