11.07.2019 14:26

Behemoth zaprezentował owocowe piwo Bartzabel sygnowane nazwą zespołu

Grupa Behemoth po raz kolejny podjęła współpracę z browarem Perun. Muzycy wydali piwo Bartzabel z marakują. 

Behemoth
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Muzycy coraz częściej sięgają po nowe formy promocji swojej muzyki. Liczni wykonawcy metalowi zarówno w Polsce jak i za granicą podejmują współpracę z browarami i wydają własne, sygnowane piwa. Jednym z najpopularniejszych trunków tego typu jest Trooper od Iron Maiden. W alkoholowy napój zainwestowała także Metallica, a jej fani mogą skosztować piwa "Enter Night". Także Behemoth od jakiegoś czasu oferuje pełnoletnim fanom szeroki wybór sygnowanego przez siebie napoju. 

Behemoth wydaje kolejne piwo sygnowane nazwą zespołu

Metalowcy w 2018 roku podjęli współpracę z Kings Country Brewes Collective i wydali piwo Wolf ov Siberia. Wcześniej muzycy wypuścili alkohol w kooperacji z Browarem Perun. Były to piwa Sacrum, Profanum, Heretyk, Fenix, Sol Invictus, Triumviratus, Walpurgia, Bafomet w wersji podstawowej oraz Bafomet leżakowany w beczkach po winie. Tym razem Behemoth postawił na owocowy smak.

Alkohol na koncertach
Alkohol na koncertach
Przeczytaj także Szokujące odkrycie naukowców! Badania wykazały, że metalowcy często piją alkohol na koncertach

Browar Perun opublikował na swoim Facebooku krótki teaser zapowiadający nowy browar od Behemotha. Firma poinformowała, że piwo będzie możliwe do kupienia już od 22 lipca 2019 roku.

"

Dzieje się magia... "

Bartzabel nazwany na cześć singla z ostatniego albumu Behemotha "I Loved You at Your Darkest" będzie miał owocowy smak, który polubią szczególnie fani marakui.

Zobacz też: Nocny Kochanek wydał własne piwo w dwóch smakach 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Behemoth