10.08.2017 13:55

Belzebubs, czyli komiksowe przygody blackmetalowej rodzinki

Poznajcie internetowy komiks opisujący zabawne perypetie rodziny, w której wszyscy, od dziadków po niemowlaki, należą do blackmetalowej subkultury

Belzebubs, czyli komiksowe przygody blackmetalowej rodzinki
foto: kadr z wideo

W życiu nawet najbardziej hardkorowego blackmetalowca przychodzi taki moment, że zamiast zakładać kolejną kapelę, zakłada rodzinę, a wolny czas woli przeznaczać już nie na palenie kościołów, ale na zabawę z potomstwem. Jak wygląda codzienne życie nietypowej rodzinki, w której wszyscy członkowie, od babci po najmłodszego wnusia ubierają się na czarno, malują twarze mrocznym makijażem, do obiadu słuchają Mayhem i Burzum, a co weekend wspólnie idą na pogański rytuał?

Zabawne perypetie blackowej familii Belzebubów przedstawia komiks autorstwa fińskiego internetowego rysownika, JP Ahonena. „Belzebubs” powstali z przypadku, ale przynieśli autorowi wielką popularność w sieci. Ahonen wyjaśnia ich genezę:

"

Belzebubs to udokumentowanie „trve kvlt” w komiksowej formie. Zaczęło się od improwizowanego projektu terapeutycznego, placu zabaw dla głupich idei. "

Komiksowe paski o przygodach metalowców to krótkie historyjki, liczące góra kilka kadrów. Czasem Ahonenowi wystarczy nawet jeden, by rozbawić dowcipnym, parodystycznym nawiązaniem do blackowej subkultury. Komiksy znaleźć można na facebookowym profilu serii.

Zobaczcie galerię historyjek o sympatycznych miłośnikach black metalu:

W internecie znaleźć można wiele komiksowych pasków nawiązujących do rocka czy metalu. Sprawdźcie rysunkowe interpretacje słynnych rockowych kawałków oraz zabawny komiks prosto od Acid Drinkers.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele