02.07.2018 15:50

Belzebubs, komiksowy zespół blackmetalowy zaprezentował teledysk do utworu „Blackened Call”

Czy będzie to blackowa odpowiedź na Gorillaz? Bohaterowie stworzeni przez fińskiego rysownika JP Ahonena wreszcie doczekali się debiutanckiego singla.

Belzebubs, komiksowy zespół blackmetalowy zaprezentował teledysk do utworu „Blackened Call”
foto: kadr z wideo

„Belzebubs” to seria internetowych komiksów, autorstwa JP Ahonena. Opowiadają o zabawnych perypetiach bardzo nietypowej rodzinki, której wszyscy członkowie – od niemowlaków po dziadków – należą do subkultury blackmetalowej i, oczywiście, są zagorzałymi wielbicielami najmroczniejszych odmian heavy metalu.

Kilku bohaterów „Belzebubs” gra w zespole o takiej samej nazwie. Tworzą go wokalista i basista Hubbath, gitarzysta Obesyx, gitarzysta i wokalista Sløth oraz perkusista Samaël. Wykonują, rzecz jasna, prawdziwy skandynawski black metal, a ich starania, by pozostać jak najbardziej „trve” są źródłem wielu zabawnych gagów. Po wielu latach (według komiksów, Belzebubs założono w 2002) wreszcie udało im się wydać debiutancki singiel, którego naprawdę możemy posłuchać! Muzyków zobaczyć w akcji można w klipie do utworu „Blackened Call”.

Belzebubs - debiutancki album

Belzebubs poszli w ślady Gorillaz i zostali kolejnym wirtualnym zespołem, nagrywającym płyty. Singiel zapowiada debiutancki album grupy, na razie jeszcze niezatytułowany, który ma ukazać się w lutym 2019. Za jego miks i mastering odpowiada producent jak najbardziej z krwi i kości – jest nim Dan Swanö, znany między innymi z grup Edge Of Sanity i Bloodbath.

„Belzebubs” - komiks: premiera w 2019

Luty 2019 przyniesie fanom komiksowych metalowców jeszcze jedną miłą niespodziankę. 19 litego 2019 komiks „Belzebubs” ukaże się w twardej oprawie, nakładem Penguin Random House. Już teraz można zamawiać książkę w przedsprzedaży,w cenie 14,99 dolarów. Nie ma informacji, czy album będzie dostępny w sprzedaży w Polsce, ani czy ukaże się polskie tłumaczenie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Belzebubs