19.08.2015 15:44

Besides nagrywa 2. płytę

Zwycięzca 8. edycji programu „Must Be The Music”, zespół Besides, nagrywa materiał na swoją 2. studyjną płytę. Kiedy premiera krążka?

Besides nagrywa 2. płytę
foto: Mariusz Gierek/Besides.pl

Członkowie grupy podzielili się dobrą nowiną. Rozpoczynają już prace nad następcą albumu „We Were So Wrong” z 2013 roku. Na nowym wydawnictwie znajdzie się osiem premierowych, instrumentalnych kompozycji, za które odpowiedzialni są Paweł Kazimierczak (gitara) Piotr Świąder-Kruszyński (gitara) Artur Łebecki (bas) oraz Bartłomiej Urbańczyk (perkusja).

Płyta trafi do sprzedaży w połowie października 2015 roku, zaś nowego singla możemy oczekiwać w okolicach 20 września 2015. Co na temat drugiego albumu zdradził zespół Besides?

Wspomniana tu zostaje Danuta Kazimierczak, która odpowiadać będzie za stronę graficzną wydawnictwa. Jest to żona gitarzysty grupy, Pawła, która zaprojektowała już wcześniej okładkę pierwszej płyty grupy.

Wraz z premierą nowego albumu zespół ruszy w trasę koncertową. Jak poinformował Antyradio.pl management grupy nie zabraknie dużych miast, ale też tych mniejszych. Już wkrótce mają zostać dopięte wszelkie formalności. Tymczasem przed Besides jeszcze dwa zaplanowane wcześniej występy. Być może panowie pokuszą się o zaprezentowanie na nich czegoś z nadchodzącego wydawnictwa?

Najbliższe koncerty:

30 sierpnia 2015 - BUSKO ZDRÓJ, Dni Buska Zdroju`
19 września 2015 - DANKOWICE, Babie lato w ogrodach

Czekacie na nową płytę Besides?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News