21.12.2015 13:40

Besides zaprosił do współpracy wokalistę?

Piotr Świąder-Kruszyński i Paweł Kazimierczak zdradzili nam, że planują eksperyment z gościnnym wokalem.

Besides zaprosił do współpracy wokalistę?
foto: kadr z wideo

Jedną z cech rozpoznawczych post-rocka jest fakt, że obracające się w tym nurcie zespoły tworzą muzykę instrumentalną. Brzmienie tego gatunku charakteryzują przestrzenne, gitarowe aranżacje, w których rzadko kiedy znajduje się miejsce dla ludzkiego głosu.

Jak jednak zwrócili uwagę sami muzycy Besides w wywiadzie dla Antyradio.pl, ostatnio coraz więcej artystów tej sceny zaczyna eksperymentować z wokalami. Caspian na swojej ostatniej płycie, „Dust and Disquiet”, przygotował utwór „Echo and Abyss”. Z kolei japoński Mono w kawałku „The Hand That Holds the Truth” z albumu „Rays of Darkness” poszedł jeszcze dalej, sięgając po growl.

Teraz wiemy, że do tego grona dołączy polskie Besides.

"

W zasadzie jesteśmy na etapie dogadywania jednej takiej współpracy. Mam nadzieję, że to wyjdzie i wydaje mi się, że będzie super. "

Zespół nie zdradził nazwiska swojego gościa, ale zapewnił serwis Antyradio.pl, że to „bardzo fajna postać”. Wiemy też, że będzie to Polak (lub Polka). Besides liczy, że taka współpraca pozwoli mu zbadać nowe rejony muzyczne, a jednocześnie będzie bardzo pasować do kreowanych przez grupę nastrojów.

Zobaczcie, co jeszcze na temat współpracy z wokalistą (lub wokalistką) powiedzieli nam Piotr Świąder-Kruszyński i Paweł Kazimierczak:

Besides wydał swój drugi album, „Everything Is”, w październiku 2015 roku. Za brzmienie płyty odpowiada Maciej Karbowski znany z grup Tides From Nebula oraz Moonglass. Zespół opowiedział nam o jego wpływie na materiał, a także ogólnej koncepcji krążka w wywiadzie na Antyradio.pl. Zdradził też swoje plany na przyszłość i przedstawił poglądy na temat charakteru polskiego post-rocka.

Macie jakieś podejrzenia, kogo mogli zaprosić do współpracy muzycy Besides?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Besides