Bestsellery Empiku 2018 rozdane. Które płyty, filmy i książki zachwyciły odbiorców?
Aleksandra Degórska
14.02.2019 10:33
Bestsellery Empiku 2018 rozdane. Które płyty, filmy i książki zachwyciły odbiorców? Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Sprawdźcie, którzy twórcy wrócili do domu ze statuetką Bestsellera Empiku 2018.

13 lutego 2019 w Warszawie odbyła się uroczysta gala Bestsellerów Empiku, którą poprowadził Marcin Prokop. Na imprezie statuetki dostali twórcy, po których dzieła sięgali najczęściej klienci Empiku - każdy zakup to jeden głos. Jak co roku pojawiły się kategorie w obrębie muzyki, filmu, literatury, jak również przyznano statuetkę wydarzeniu roku, na które głosowali internauci. Imprezę mogli śledzić na żywo widzowie TVN.

Plebiscyt Bestsellerów Empiku - wyniki

Gala Bestsellerów Empiku rozpoczęła się od występu Slasha wraz z Mylesem Kennedym & The Conspirators, którzy właśnie promują swój najnowszy krążek "Living The Dream". Dzień wcześniej muzycy wystąpili w Łodzi w Atlas Arenie dając niezapomniany koncert i również na gali mocno rozgrzali warszawską publiczność. Imprezę rozpoczęli od singla "Driving Rain".

W kategoriach muzyka zagraniczna wyróżniono najnowszy album Andrea Bocelli "Si", na którym pojawił się jego syn Matteo Bocelli oraz Ed Sheeran. Natomiast statuetkę w polskiej kategorii muzycznej otrzymał Dawid Podsiadło za krążek "Małomiasteczkowy". Co więcej wokalista został doceniony za promocję albumu i zdobył nagrodę za wydarzenie roku 2018. Podsiadło święci ostatnio same triumfy, bo otrzymał za album Paszport Polityki, jak również został nominowany do Fryderyków 2019.

Kolejne kategorie na gali Bestsellerów Empiku 2018 były związane z książkami. Katarzyna Nosowska otrzymała statuetkę za "A ja żem jej powiedziała" zostawiając w tyle innych polskich pisarzy - Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Blankę Lipińską, Vincenta V. Severskiego.

Przeczytaj także

Natomiast w kategorii literatura zagraniczna zwycięzcą okazała się Heather Morris, która napisała książkę "Tatuażysta z Auschwitz" i odebrała nagrodę osobiście. Kuba Wojewódzki został nagrodzony za książkę „Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia” w kategorii literatura faktu, zaś Nela Mała Reporterka kolejny raz została doceniona za swoją książkę dla dzieci "Nela na wyspie rajskich ptaków". W kategorii literatura dla młodzieży najpopularniejsza okazała się "Ciotka zgryzotka" Małgorzaty Musierowicz.

Na gali Bestsellerów Empiku nie zabrakło muzycznych przerywników - na 3 scenach pojawili się tacy artyści, jak Monika Brodka, Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, jak również Kamil Bednarek i Igor Herbut z zespołu Lemon. Roksana Węgiel, zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji, również zaśpiewała na uroczystości i odebrała złotą płytę za "Żyj". O oprawę muzyczną zadbał L.U.C., który wraz ze swoim zespołem świetnie podkręcił atmosferę imprezy. Na zakończenie kolejny raz pojawił się Slash, który pożegnał gości utworem "Mind Your Manners".

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.