20.01.2015 13:23

Beżowy świat The Smashing Pumpkins

Pierwsza piosenka z płyty „Monuments to an Elegy” doczekała się teledysku. Senny klip wyjaśni, o czym jest „Being Beige”?

Beżowy świat The Smashing Pumpkins
foto: kadr z wideo

Możecie nie wierzyć twierdzeniu, że wszystkie piosenki są o miłości (lub jej braku), ale w przypadku The Smashing Pumpkins ta fraza sprawdza się zaskakująco dobrze. „Siamese Dream”, „Bodies”, „Today” czy „Where Boys Fear to Tread” Billy Corgan napisał podobno o swojej ukochanej Courtney Love. Gdy przestał pisać o niej, skończyły się przeboje – twierdzi wokalistka Hole.

"

I don't love you for what it's worth
So if you're leaving can you hurt… "

O końcu której miłości muzyk opowiada tym razem, w „Being Beige”, i czy ta historia ma szansę stać się hitem? Może najnowszy teledysk coś Wam podpowie.

Jak na beż przystało, cały film utrzymany jest w stonowanych, a chwilami wręcz mrocznych kolorach. Księżyc, smolisty ocean, niespokojne chmury i… bliźniaczki splątane ze sobą na kawałku skały lewitującym nad wodą. Wraz z powtarzanym z uporem zdaniem „The world's on fire” zaczynają płonąć, by ostatecznie wylądować w oceanie i stać się jednością. Gdzieś w międzyczasie przepoławia się jeszcze kula ziemska.

Całe gama motywów do interpretacji. Macie jakieś pomysły?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News The Smashing Pumpkins