Beżowy świat The Smashing Pumpkins

Urszula Drabińska
20.01.2015 13:23
Beżowy świat The Smashing Pumpkins Fot. kadr z wideo

Pierwsza piosenka z płyty „Monuments to an Elegy” doczekała się teledysku. Senny klip wyjaśni, o czym jest „Being Beige”?

Możecie nie wierzyć twierdzeniu, że wszystkie piosenki są o miłości (lub jej braku), ale w przypadku The Smashing Pumpkins ta fraza sprawdza się zaskakująco dobrze. „Siamese Dream”, „Bodies”, „Today” czy „Where Boys Fear to Tread” Billy Corgan napisał podobno o swojej ukochanej Courtney Love. Gdy przestał pisać o niej, skończyły się przeboje – twierdzi wokalistka Hole.

I don't love you for what it's worth
So if you're leaving can you hurt…

O końcu której miłości muzyk opowiada tym razem, w „Being Beige”, i czy ta historia ma szansę stać się hitem? Może najnowszy teledysk coś Wam podpowie.

Jak na beż przystało, cały film utrzymany jest w stonowanych, a chwilami wręcz mrocznych kolorach. Księżyc, smolisty ocean, niespokojne chmury i… bliźniaczki splątane ze sobą na kawałku skały lewitującym nad wodą. Wraz z powtarzanym z uporem zdaniem „The world's on fire” zaczynają płonąć, by ostatecznie wylądować w oceanie i stać się jednością. Gdzieś w międzyczasie przepoławia się jeszcze kula ziemska.

Całe gama motywów do interpretacji. Macie jakieś pomysły?

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.