Biffy Clyro nagrał cover na płytę Metalliki. Jak brzmi nowa wersja utworu z "Czarnego Albumu"?

08.07.2021 14:19
Biffy Clyro w coverze Metalliki Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Biffy Clyro świetnie zinterpretował kawałek "Holier Than Thou" z "Czarnego Albumu". Cover trafi na specjalną, jubileuszową płytę Metalliki.

Na "The Metallica Blacklist" trafią aż 53 covery utworów z albumu "Metallica". W trackliście znalazły się utwory w wykonaniu takich artystów jak Miley Cyrus, St. Vincent, Biffy Clyro, Dave Gahan czy Sam Fender i wielu innych. Album ukazuje się razem z reedycją podstawowego krążka w ramach 30-lecia od premiery czarnego albumu. Co rusz poznajemy kolejne covery i tym razem swoją interpretacją podzielił się zespół Biffy Clyro.

Polecamy

Biffy Clyro nagrał cover na płytę Metalliki. Jak brzmi nowa wersja utworu z "Czarnego Albumu"?

Szkocki zespół Biffy Clyro w swojej muzyce łączą postpunkową ekspresyjność z ciężkimi, metalowymi riffami. Aktywna działalność koncertowa, osiem albumów studyjnych na koncie, ponad 100 milionów wyświetleń pod teledyskami w serwisie YouTube oraz występy na prestiżowych festiwalach wpisały zespół na listę topowych zespół brytyjskiego rocka początku XXI wieku.

Kapela zaangażowała się w projekt "The Metallica Blacklist" i wybrała piosenkę "Holier Than Thou". Posłuchajcie, jak kawałek Metalliki brzmi w interpretacji tria.

Premiera "The Black Album" w zremasterowanej wersji oraz "The Metallica Blacklist" zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie "The Black Album" oraz cyfrowe wydanie "The Metallica Blacklist"). Fizyczna wersja "Blacklist" trafi do sprzedaży 1 października.

Biffy Clyro powstał w 1995 roku i w jego skład wchodzą Simon Neil (śpiew, gitara), James Johnston (gitara basowa, śpiew) oraz Ben Johnston (perkusja, śpiew). Przełom w ich karierze nastąpił w 2007 roku za sprawą czwartego albumu studyjnego "Puzzle"’, który zyskał uznanie krytyków, status złotej płyty w Wielkiej Brytanii i wyniósł zespół na szczyty radiowych i sprzedażowych list. Dyskografię kapeli na razie zamyka krążek "A Celebration of Endings" wydany w 2020 roku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.