Biffy Clyro zagra koncert z cyklu „MTV Unplugged”

Maciej Koprowicz
24.10.2017 13:35
Biffy Clyro zagra koncert z cyklu „MTV Unplugged” Fot. Justin Ng/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Szkoci wystąpią „bez prądu” 8 listopada 2017 w Londynie.

Zespoły rockowe często decydują się na koncerty akustyczne. To okazja nie tylko do tego, by choć na jeden wieczór odpocząć od gitarowego hałasu, ale też do zaprezentowania zupełnie innego muzycznego oblicza.

Dzięki aranżacjom „bez prądu” muzycy mogą potwierdzić swoją wielką klasę kompozytorską i wykonawczą, a także udowodnić, że i w delikatniejszej odsłonie wypadają równie przekonująco, co w tej czadowej. Akustyczne koncerty dają również możliwość przypomnienia mniej znanych utworów z dyskografii, które nie pasowałyby do typowego rockowego show, a także wykonania zaskakujących coverów.

Formułę „rockmani grają akustycznie” spopularyzował cykl telewizyjnych koncertów stacji MTV pod hasłem „MTV Unplugged”. Pierwszy taki występ odbył się w 1989 roku. Przez niemal 30 lat bez prądu zagrali tacy wykonawcy, jak duet Page/Plant, Pearl Jam, Oasis czy Alice In Chains. Albumy „unplugged” Erica Claptona i Nirvany przeszły do rockowego kanonu. W 2007 roku format pojawił się także w Polsce – koncerty dla MTV zagrali m.in. Hey, Kult i Wilki, a ostatnio raper O.S.T.R.

Gwiazdą kolejnego show MTV Unplugged będzie szkocki zespół rocka alternatywnego, Biffy Clyro. Występ odbędzie się 8 listopada 2017 w kultowym klubie The Roundhouse w Londynie. Bilety na wydarzenie zakupić mogą wyłącznie osoby, które zapisały się na listę mailingową zespołu (szczegóły na jego stronie internetowej). 

Biffy Clyro powstał w 1992 w Ayrshire. Nagrał 7 albumów studyjnych, dużą popularność zdobyły zwłaszcza płyty „Puzzle” z 2007, „Only Revolutions” z 2009 i „Opposites” z 2013. Największe przeboje zespołu to „Mountains”, “That Golden Rule”, „The Captain” i „Many Of Horror”. Ostatni jak na razie krążek Szkotów, „Ellipsis” ukazał się w 2016.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.