27.04.2015 14:23

Big Cyc w sportowym teledysku

Płyta „Jesteśmy najlepsi" to 15. studyjny krążek zespołu. Będzie zawierał 14 premierowych kawałków. Zobaczcie jak Big Cyc radzi sobie ze sportem w nowym teledysku... 

Big Cyc w sportowym teledysku
Foto: kadr z wideo

Tematem albumu jest sport. Teksty mają promować aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i krzewić ideę współzawodnictwa. Mają mieć także wydźwięk antyrasistowski i uczyć szacunku dla przeciwnika. Przekaz jest tym razem dla Big Cyca kluczowy:

"

Tym teledyskiem chcemy nie tylko ożywić areny i boiska sportowe, chcemy także wywołać dyskusję na temat edukacji sportowej w Polsce. Dość zwolnień z Wychowania Fizycznego! Dość traktowania lekcji WF-u po macoszemu! "

W teledysku do singla „Jesteśmy najlepsi" wystąpiły gwiazdy polskiego sportu takie jak Otylia Jędrzejczak, Dariusz Michalczewski czy Piotr Świerczewski. Wystąpili w nim także młodzi piłkarze ręczni podopieczni fundacji Akademia Sportu Artura Siódmiaka.

Teledysk był kręcony na PGE Arena przez dwie ekipy filmowe. Jego powstanie jest częścią akcji Ministerstwa sportu i turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u"

Przekazu utworu nie trzeba odnosić wyłącznie do sportu. „Jesteśmy najlepsi" to także pozytywny sygnał i wezwanie dla każdego. Według muzyków nie trzeba być prawdziwym mistrzem świata.

Twierdzą oni, że nie jest to tylko hymn sportowy, ale także hymn dnia codziennego, dla tych, którzy ciągle muszą walczyć z przeciwnościami losu.

Co myślicie o nowym teledysku Big Cyca?

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Big Cyc