07.12.2015 14:49

Bijatyka na metalowym koncercie w Rosji

Rosja, to przede wszystkim stan umysłu. Kolejny tego dowód dostaliśmy podczas metalowego koncertu, który odbył się w Kursku.

Bijatyka na metalowym koncercie w Rosji
foto: kadr z wideo

Występ kapeli The Korea, która swoją twórczość określa jako experimental groove progressive metal, odbył się w klubie Killfish w ramach Killfestu 2015. Zespół trasę promującą swoje ostatnie wydawnictwo rozpoczął 18 listopada 2015 roku. Nowy skład grupy przemierza różne miasta Rosji, a jednym z jej przystanków był właśnie Kursk.

Jak wynika z wymiany zdań między jednym z wokalistów kapeli a „fanem”, który wszedł na scenę, muzycy musieli być tego wieczora aroganccy i zwyczajnie nieuprzejmi. Cóż, każdy może mieć gorszy dzień - bo a to wódki mogło być za mało do śniadania, a to się kopiejki z kieszeni wysypały, czy też chłód na zewnątrz doskwiera. Jakby nie było odziany w niebieską bluzę jegomość postanowił uprzejmie zwrócić uwagę artystom. Ci, którym obca jest mowa Dostojewskiego, mogą zapoznać się z jej rozpisaniem na role:

"

Muzyk: Czy masz jakąś przemowę?

Fan: Twój stosunek do grupy, która tutaj się znajduje, jest nieodpowiedni.

Muzyk: Dlaczego?

(Aplauz)

Muzyk: Kto nie ma racji w tej sytuacji...

Fan: Zaraz wyjaśnię, chamsko zwracasz się do ludzi, którzy ciebie tutaj witają.

Muzyk: Będziesz nas teraz uczyć, jak mamy się zachowywać, czy co? Nie mogę pojąć. "

Zabrakło chyba tylko zakrzyknięcia „Nu pagadi!” przed wymierzeniem na szczękę wokalisty potężnego ciosu, który powalił go na ziemię. Cóż... Rosja. Jesteście ciekawi wymiany zdań? Włączcie film od 00:23. Jeżeli czekacie już na właściwą akcję, to przewińcie do 1:06.

Na tym zabawa rodem z Matuszki Rosiji się nie skończyła, zobaczcie drugą część barowej bijatyki:

Czy powodem zajścia faktycznie było zachowanie artystów? A może po prostu jest to obrócenie w czyn powiedzenia „od wódki rozum krótki”? Jak pokazuje menu klubu Killfish ceny alkoholu chyba można uznać za przystępne, zwłaszcza że kurs rubla spadł:

  • Wódka „Pięć Jezior” (tradycyjna rosyjska wódka) – 77 rubli (ok. 4,5 zł)
  • Wódka „Husky” – 121 rubli (ok. 7 zł)
  • Wódka Eristoff – 132 rubli (ok. 7,7 zł)

Nie udało nam się jednak ustalić czy jest to cena za kieliszek, za szklankę, czy za całą butelkę :)

Emocje już opadły? Zapoznajcie się zatem z twórczością grupy The Korea:

Artyści potrafią niekiedy pokazywać swoje humory, co udowadnia nasze zestawienie 15 gniewnych reakcji na fanów czy też pobicie fotografa przez Danziga.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele