06.10.2014 11:10

Biletów na Glastonbury 2015 już nie kupicie

Nie jest znany ani jeden zespół, który wystąpi na przyszłorocznym Glastonbury. Mimo to bilety na festiwal sprzedały się jeszcze szybciej niż w poprzednim roku...

Biletów na Glastonbury 2015 już nie kupicie
foto: Chris Drake, CC BY-SA 2.0

Sprzedaż biletów na Glastonbury w tym roku ruszyła w sobotę 5 października o godz. 9. Chętnych na koncerty 24-28 czerwca 2015 roku w hrabstwie Sommerset jak zwykle nie zabrakło i 135 tys. wejściówek wyprzedało się w rekordowe 25 minut!

Dzień wcześniej, w sobotę 4 października, 15 tys. pakietów biletów na festiwal + autobus sprzedało się w 14 minut.

Mobilizacja w narodzie brytyjskim była duża. Oto jak songkick.com przygotowywał się do kupna biletów:

glastonbury-ticket

5 ekranów (zgodnie z zasadą "nieskończona liczba ekranów x nieskończona liczba tabów = nieskończona liczba biletów"), kofeina, coś dla ochłody, pan Motywator... Podobno bilety kupić się udało.

Dzięki takiemu poruszeniu współorganizatorka festiwalu Emily Eavis jeszcze w sobotę mogła poinformować na Twitterze:

"

Sprzedaliśmy wszystkie bilety, dziękujemy wszystkim za wsparcie. Przykro mi z powodu tych, którzy je przegapili. "

glastonbury-sold-out

Jej ojciec, Michael Eavis, na którego farmie odbywają się koncerty, również – jak co roku – z jednej strony jest smutny. Z drugiej – z pewnością niezmiernie cieszy się z tak ogromnej popularności.

Tak szybko jak nigdy

Bilety na 2013 rok sprzedawały się prawie 4 razy dłużej – zabrakło ich dopiero po 1 godzinie i 40 minutach. Wejściówki na tegoroczny festiwal skończyły się jeszcze szybciej – w 1 godzinę i 27 minut. Jednak gdy wiosną 2014 roku ogłoszono, że gwiazdą festiwalu będzie Metallica, wiele osób zwróciło bilety, twierdząc, że to koniec Glastonbury.

Na zwrot sprzedanych wczoraj biletów liczą ci, który nie zdążyli ich kupić na 2015 rok. Organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu informują, kiedy można się tego spodziewać:

"

Przykro nam, że wam się nie udało. Na wiosnę będziemy jeszcze sprzedawać zwrócone bilety (a wasza rejestracja zachowuje ważność w przyszłych latach). "

Kto zagra w 2015 roku?

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy do sprzedaży trafią niechciane wejściówki, poznamy w końcu festiwalową rozpiskę. Firma bukmacherska William Hill ma już jednak swoje typy.

Najmniej wygramy, gdy obstawimy u nich Fleetwood Mac lub Queen. W ostatnich dniach notowania tego drugiego zespołu wzrosły z 20/1 do 14/1.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Glastonbury