03.12.2019 17:48

Billie Eilish przyznała, że nie zna zespołu Van Halen. Jeden z członków grupy skomentował wypowiedź

Podczas występu w programie "Jimmy Kimmel Live", wokalistka Billie Eilish przyznała, że nie zna twórczości Van Halen. Co na to zespół?

Billie Eilish
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

Każde pokolenie ma własny czas - śpiewa klasyk. Każde pokolenie ma także własną muzykę. Poszczególni wykonawcy mają swój moment w historii, podobnie jak gatunki czy subkultury, które przemijają i ustępują miejsca innym nieco wolniej. I chociaż legendy muzyki warto znać, podobnie jak najważniejsze wydarzenia historyczne czy kulturowe, to trudno się dziwić, że młode pokolenie ma problem z odróżnieniem Led Zeppelin od Deep Purple czy wymienieniem bez zająknięcia składu Metalliki.

Billie Eilish przyznała, że nie zna zespołu Van Halen

Jedna z najpopularniejszych aktualnie wokalistek młodego pokolenia na świecie - Billie Eilish gościła niedawno w programie "Jimmy Kimmel Live". Prowadzący pytał ją o różne rzeczy, które były popularne w czasach, kiedy sam miał 17 lat. Wśród nich znalazła się muzyka Van Halen. Artystka przyznała, że nie zna zespołu. Spotkało się to z ogromną krytyką widzów i zarzutem, że dziewczyna ma braki w podstawowej wiedzy o kulturze.

Billie Eilish
Billie Eilish
Przeczytaj także Billie Eilish sprzedaje czapki z deathmetalowym logo

Okazało się jednak, że o wiele większym dystansem niż komentujący wypowiedź Eilish wykazał się aktualny członek zespołu, syn Eddiego, Wolfgang Van Halen. Muzyk aktualnie pełni rolę basisty w formacji i wypowiedział się na temat sytuacji na swoim Twitterze:

"

Jeśli nie słyszeliście o Billie Eilish to sprawdźcie jej muzykę. Jest naprawdę spoko. Jeśli nie słyszeliście o Van Halen, sprawdźcie, co grają. Też są spoko.

Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. Słuchaj tego, na co masz ochotę i nie wyśmiewaj innych, że nie znają czegoś, co lubisz. "

Zobacz też: Który z metalowych zespołów pracuje najciężej? Naukowcy znają odpowiedź 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Van Halen