20.10.2017 14:59

Billie Joe Armstrong i Kat Von D stworzyli oficjalny eyeliner Green Day

Okazuje się, że nie tylko znane modelki mogą mieć swoje własne linie kosmetyków.

Billie Joe Armstrong i Kat Von D stworzyli oficjalny eyeliner Green Day
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Choć wielu osobom muzyka rockowa kojarzy się z postawą macho, to nie jest ona wyłącznie domeną zarośniętych i kudłatych twardzieli. Rockmani też mogą dbać o swój wygląd, a także podkreślać swoją atrakcyjność makijażem – dlaczego nie?

Makijaż obecny jest na rockowej scenie od wielu dekad. Twarze malowali już twórcy rocka psychodelicznego i progresywnego, jak chociażby Peter Gabriel z Genesis. Stał się normą w erze glam rocka, kiedy to bez olśniewającego makeupu nie pokazywali się Marc Bolan z T. Rex i David Bowie. Po glamie makijaż odziedziczył punk rock, a po nim jego gatunki pokrewne, czyli nowa fala, postpunk, new romantic, rock gotycki i emo. Niektórzy okazywali swój bunt, stawiając na cukier irokezy, inni szokowali rodziców i rówieśników, malując twarze. Wśród słynnych miłośników makijażu są między innymi Robert Smith z The Cure, Glenn Danzig z Misfits i Brian Molko z Placebo.

Od lat w charakterystyczny sposób ozdabia swoje oczy Billie Joe Armstrong z Green Day. Jego znakiem rozpoznawczym są pomalowane eyelinerem powieki – ten wokalista bez makijażu to raczej rzadki widok.

Nie powinien więc dziwić fakt, że zespół Green Day doczekał się sygnowanego przez siebie eyelinera. Kosmetyk powstał we współpracy ze słynną meksykańską tatuażystką i makijażystką Kat Von D. Będzie nazywał się Basket Case Liner, oczywiście na cześć przeboju kalifornijskich punkowców z albumu „Dookie” z 1994 roku. Ponieważ Kat słynie z tego, że tworzy kosmetyki wegańskie, czyli bez składników pochodzenia odzwierzęcego, możemy być pewni, że eyeliner będzie stuprocentowo punkowy.

W internecie pojawiły się zdjęcia z promującej kosmetyk wspólnej sesji jego współtwórców, inspirowanej Sidem Viciousem i Nancy Spungen.

To nie jedyna w ostatnim czasie informacja z obozu Green Day. 17 listopada 2017 grupa wyda składankę największych hitów, zatytułowaną „Greatest Hits: God’s Favorite Band”. Obok przebojów z przeszłości znajdzie się tam premierowy utwór „Back In The U.S.A.” oraz nowa wersja piosenki „Ordinary World”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Green Day