11.03.2015 13:13

Billie Joe Armstrong otwiera sklep z gitarami!

Lider zespołu Green Day postanowił zająć się sprzedażą instrumentów. Jakie okazy znajdziemy w sklepie Broken Guitars?

Billie Joe Armstrong otwiera sklep z gitarami!
foto: Sven-Sebastian Sajak, CC BY-SA 3.0

Billie Joe Armstrong ujawnił, że ma zamiar otworzyć sklep muzyczny w swoim rodzinnym mieście, czyli Oakland w Kalifornii. Jego wspólnikiem będzie Bill Schneider – były menedżer zespołu Green Day, członek kapeli Pinhead Gunpowder, a przede wszystkim przyjaciel muzyka.

Wpaść po gitarę do Billiego i Billa będziecie mogli już 3 kwietnia 2015 roku. W sklepie znajdziecie 75 egzemplarzy głównie pochodzących z prywatnych kolekcji Armstronga i Schneidera.

W Broken Guitars znajdziecie także wzmacniacze oraz skorzystacie z usługi jaką będzie serwis naprawy instrumentów.

Bill Schneider opowiedział o gitarach, jakie będzie można nabyć w tym wyjątkowym miejscu.

"

Chcemy, żeby był to sklep dla muzyków. Skupimy się na amerykańskich gitarach takich jak jak Gretsch czy Fender, ale niekoniecznie będą to tylko modele typu vintage. "

Zakres cenowy instrumentów to 400-800 dolarów.

Broken Guitars będzie znajdować się w Oakland, dokładnie po drugiej stronie ulicy od sklepu płytowego 1-2-3-4 GO! Records, gdzie Green Day miał okazję grać w przeszłości niezapowiedziany koncert.

Panowie rozważali otwarcie sklepu w tej lokalizacji już w 2012 roku, jednak w walce o wynajem przestrzeni zostali wyprzedzeni przez inną firmę. Zwycięzcy nie zagrzali tam długo miejsca, więc muzycy postanowili tym razem zadziałać szybciej. Schneider cieszy się z takiego obrotu zdarzeń.

"

Minął tylko miesiąc, odkąd dowiedzieliśmy się o możliwości wprowadzenia się do tego budynku. To moment, w którym jestem niezwykle podekscytowany. Wszystko staje się realne. "

Gratulujemy!

Magda Słomka
Tagi: Duperele Billie Joe Armstrong