23.04.2018 14:14

Billie Joe Armstrong zaprezentował nowy album swojego zespołu The Longshot

Pokazał również klip do tytułowego utworu z płyty „Love is for Losers”. Zobaczcie pierwsze wideo nowego zespołu lidera Green Day.

Billie Joe Armstrong
foto: kadr z wideo

W połowie kwietnia 2018 roku wokalista i gitarzysta Green Day podzielił się ze światem swoją nową epką nagraną z projektem pobocznym zwanym The Longshot. Razem z nim w zespole grają Kevin Preston (gitara) David S. Field (perkusja) i gitarzysta rytmiczny Green Day, Jeff Matika (bas). Złożony z trzech utworów minialbum był zapowiedzią pełnoprawnego longplaya nowej kapeli Armstronga.

Ten ukazał się na rynku w piątek 20 kwietnia 2018 roku. Wraz z nim w sieci pojawił się klip promujący nowe wydawnictwo od Billiego Joe Armstronga. Wideo nagrano do tytułowego utworu z płyty „Love is for Losers” i jest już dostępne na Youtubie. Zobaczcie lidera Green Day w wydaniu „solo”:

Lider Green Day w wersji solo

Klip The Longshot przedstawia zespół grający w promieniach światła z kasyn. Billie Joe nie ma na sobie ani grama kreski do oczu i wydaje się być nieco mniej nadpobudliwy, niż w niektórych klipach Green Day. Reżyserem wideo jest Brendan Walter, który współpracował już z wokalistą przy okazji wydanego w 2017 roku klipu do „Back in the USA”, czyli nowego singla oryginalnego zespołu Armstronga.

Cały album dostępny jest do odsłuchu na Spotify, Tidalu i innych platformach streamingowych. Kolejne utwory z „Love is for Losers” pojawiają się także na bieżąco na Youtube. Krążek Armstronga zdobywa na razie bardzo dobre oceny - portal NME nazwał album „najlepszym wydawnictwem lidera Green Day od American Idiot z 2004 roku”. Brzmi zachęcająco.

Jak wam się podoba The Longshot?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Billie Joe Armstrong