Billy Corgan: Kurt ukradł riff ze „Smells Like Teen Spirit” grupie Boston

Kamil Kacperski
16.10.2017 13:27
Billy Corgan: Kurt ukradł riff ze „Smells Like Teen Spirit” grupie Boston Fot. Jordan Cameron/materiały prasowe

Gdy wokalista The Smashing Pumpkins pierwszy raz usłyszał kawałek Nirvany to był pewien, że jego początkowe akordy gdzieś już słyszał.

W wywiadzie udzielonym Billboardowi, Billy Corgan przypomniał historię kiedy pierwszy raz usłyszał utwór otwierający album „Nevermind” Nirvany. W noc 4 lipca 1991 roku puścił mu ją producent albumu Butch Vig.

Frontman miał przyjemność usłyszeć krążek grupy z Seattle na boomboxie jako jedna z pierwszych osób na świecie:

Jak tylko słyszę „Smells Like Teen Spirit” to przypomina mi się kiedy pierwszy raz usłyszałem ten kawałek, siedząc nad brzegiem rzeki z Butchem Vigiem. Byłem jedną z pierwszych osób na świecie, które miały okazje usłyszeć ten kawałek z kasety na boomboxie. To był 4. lipca 1991 roku. Butch wrócił dopiero co z Kalifornii i oglądaliśmy jakieś fajerwerki czy inne głupoty, a on w pewnym momencie się spytał: „Chcesz posłuchać nowego albumu Nirvany?”.

Powiedziałem, że pewnie że tak, a on tylko kliknął play na odtwarzaczu i zaczął się album. Jak tylko usłyszałem pierwsze dźwięki to od razu pomyślałem: „Ej co jest? Przecież to jest „More Than a Feeling” Bostonsów! A kilka miesięcy później widzieliśmy Nirvanę jak grała w Tokyo w Japonii i jak tylko mieli zacząć grać „Teen Spirit” to Kurt uderzył akordy do „More Than a Feeling”. Oczywiście publiczność nie wiedziała o co chodzi, ale ja przynajmniej miałem pewność, że nie oszalałem.

Oczywiście fragment, w którym Nirvana zaczyna grać przebój Boston jest dostępny online:

Oryginału „Smells Like Teen Spirit” chyba nie musimy nikomu przypominać. Utwór można było usłyszeć na koncercie grupy w Polsce. A w gdzie byliście kiedy Nirvana zagrała 30 sierpnia 2017 roku w Sosnowcu?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.