Billy Corgan i Tom Morello zagrali Pink Floyd

Magda Słomka
18.10.2015 16:45
Billy Corgan i Tom Morello zagrali Pink Floyd Fot. kadr z wideo

Muzycy wykonali wraz z Rogerem Watersem między innymi utwory „Comfortably Numb” z repertuaru Floydów oraz „Forever Young” Boba Dylana. Posłuchajcie!

Trio pojawiło się na scenie z okazji charytatywnego koncertu, który odbył się w Constitution Hall w Waszyngtonie. Wszystko na rzecz Musicorps – organizacji wspierającej poszkodowanych żołnierzy i ich rodziny ucząc ich, na czym polega rehabilitacja przy pomocy muzyki.

Wydarzenie to było szczególne nie tylko ze względu na szczytny cel, lecz także na wspólny występ wokalisty The Smashing Pumpkins oraz gitarzysty Rage Against The Machine wraz z basistą Pink Floyd. Posłuchajcie, jak muzycy zagrali wspólnie utwór „Comfortably Numb” z repertuaru Pink Floyd oraz „Forever Young” Boba Dylana!

Wieczór obfitował w prawdziwe niespodzianki. Kolejną było pierwsze w historii wykonanie na żywo kawałka Pink Floyd „When The Tigers Broke Free”. Utwór został napisany przez Watersa i opowiada o śmierci jego ojca, Erica Fletchera Watersa, który zmarł podczas bitwy o Anzio we Włoszech w trakcie II Wojny Światowej. Roger miał wtedy zaledwie rok.

We wrześniu 2015 roku do kin trafił film „The Wall” dokumentujący trasę z lat 2010-2013, na której Roger Waters grał materiał ze słynnego albumu grupy Pink Floyd. Obraz wyreżyserowany przez Watersa i Seana Evansa także odwołuje się do tragicznego wydarzenia w życiu basisty...

To dzieło, które zaskakuje na wielu poziomach, wciągające koncertowe doświadczenie dotyczące przełomowego albumu Pink Floyd z 1979. Jest to film drogi o Watersie godzącym się ze śmiercią swojego ojca, który zginął we Włoszech w 1944 roku - poruszający obraz, który uwidacznia ludzkie ofiary konfliktu zbrojnego.

Jakie jeszcze utwory zabrzmiały na waszyngtońskiej scenie w trakcie koncertu w Constitution Hall?

Setlista:

 1. When the Tigers Broke Free
 2. Wide River to Cross (cover Buddy’ego Millera)
 3. Mother
 4. Lean on Me (cover Billa Withersa)
 5. A Change Is Gonna Come (cover Sama Cooke’a)
 6. Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)” (z Tomem Morello)
 7. Money” (z Tomem Morello)
 8. The Ghost of Tom Joad (Bruce Springsteen cover) (z Tomem Morello)
 9. Wish You Were Here (z Billym Corganem i Tomem Morello)
 10. Brain Damage/Eclipse (z Billym Corganem i Tomem Morello)
 11. Crystal Clear Brooks
 12. Goodbye Blue Sky
 13. Blowin’ in the Wind (cover Boba Dylana) (z Sheryl Crow)
 14. Is There Anybody Out There?
 15. Nobody Home
 16. Hallelujah (cover Leonarda Cohena)
 17. Another Brick in the Wall Part 2
 18. Comfortably Numb (z Billym Corganem i Tomem Morello)
 19. Forever Young (z Billym Corganem i Tomem Morello)

Podoba Wam się wykonanie wyjątkowego trio?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.