11.01.2016 14:52

Billy Corgan ma już ponad 1000 stron autobiografii

Lider The Smashing Pumpkins od dłuższego czasu opisuje swój życiorys. Muzyk twierdzi, że ma już naprawdę sporo materiału, a to jeszcze nie koniec...

Billy Corgan ma już ponad 1000 stron autobiografii
foto: CH / Splash News / East News

Corgan wstępnie zatytułował swoje dzieło „God Is Everywhere, From Here to There”. Według artysty, pisanie autobiografii to naprawdę powolny proces. Billy zdecydował się na zmianę nazwisk postaci przytaczanych w książce, jednak obawia się, że przeciętny człowiek mimo wszystko będzie w stanie wyłapać o kim mowa...

Muzyk postanowił wytłumaczyć motyw swojego działania w dość skomplikowany sposób...

"

Nie chodziło tu o spełnienie wymogów prawnych, tylko o to, by wydostać cię z tego, o czym wydaje ci się, że wiesz. Chodziło o wciągnięcie czytelnika w interpersonalne doświadczenie tego, co doświadczyłem ja. To moim zdaniem jest mitologią. Większość moich życiowych doświadczeń nie jest prawdziwa. "

Co Billy ma przez to na myśli?

"

Książka opowiada o moim życiu, jednak z perspektywy mitu, co oznacza, że nie mam zamiaru się martwić o to, czy rzeczy w niej zapisane miały miejsce, czy nie. To jest oparte bardziej na idei pamięci – jak potrafi zmienić perspektywę w życiu człowieka. Wszystko jest więc opisane bardziej jak bajka. "

Działania te zaistniały po to, by uniknąć bezpośrednich skojarzeń ze znanymi faktami z życia muzyka...

W styczniu 2015 roku Corgan twierdził, że tak naprawdę zaczął pisać książkę cztery lata wcześniej. Billy zdradził wtedy, że ma za sobą około 75% drogi, najwyraźniej jednak ta się wydłużyła... To właśnie z tego powodu nie znamy jeszcze daty premiery wydawnictwa.

Na początku stycznia 2016 roku światło dzienne ujrzała kompozycja, która początkowo miała znaleźć się na płycie The Smashing Pumpkins. Okazało się jednak, że Billy Corgan postanowił wykorzystać numer do programu telewizyjnego o... wrestlingu.

Czekacie na opasłe dzieło od Billy'ego Corgana?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Billy Corgan