Billy Corgan nagrał płytę z Rickiem Rubinem

Aleksandra Degórska
12.09.2016 08:45
|undefined Fot. East News; PG / Splash News / East News

Muzyk ma obecnie sporo na głowie i podzielił się swoimi planami z fanami. Czego możemy się spodziewać po liderze The Smashing Pumpkins?

Od pewnego czasu pojawiają się słuchy o tym, że dojdzie do reaktywacji oryginalnego składu The Smashing Pumpkins. W 2015 roku do kapeli wrócił perkusista Jimmy Chamberlin, natomiast w marcu 2016 roku Billy Corgan zaprosił na scenę gitarzystę Jamesa Iha i był to pierwszy ich wspólny występ od 16 lat.

Jeszcze w lipcu 2016 roku Corgan zdradził w nagraniu na Facebooku, że snuje plany dotyczące nowego nagrania The Smashing Pumpkins, ale nie chciał zdradzić żadnych szczegółów. To spowodowało, że fani zaczęli liczyć na powrót dawnego składu.

Corgan jednak myśli nie tylko o swojej kapeli, ale również o solowym krążku. W najnowszym wideo, które również pojawiło się na profilu The Smashing Pumpkins na Facebooku muzyk zdradził kilka szczegółów dotyczących tej płyty:

Mówiłem wcześniej nieco o tym, jak tworzę solowy album, nie wspomniałem jednak z kim ją nagrywam. Aktualnie stworzyłem solowy krążek z Rickiem Rubinem, moim długoletnim przyjacielem i jednym z najlepszych producentów w historii rock'n'rolla. Zakończyliśmy podstawowy proces nagrywania, myślę, że zarejestrowaliśmy 12-13 utworów. Zamierzam wrócić na zachodnie wybrzeże, by w pewien sposób dopracować kilka rzeczy, ale większa część nagrania jest już ukończona. Nie mam konkretnej daty kiedy pojawi się ta płyta.

Rick Rubin w 2007 roku został uznany przez magazyn „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Uznany producent ma na swoim koncie współpracę z m.in. Danzigiem, Slayerem, System of a Down, Linkin Park, Metallicą czy Black Sabbath. 

Skoro album Corgana jest już prawie gotowy to zapewne nie będziemy musieli sporo czekać na premierę tego wydawnictwa.

Co zaś się tyczy innym jego planów to muzyk zdradził, że zajmuje się współpracą z jedną z artystek, które sobie najbardziej ceni:

Obecnie piszę utwory dla Sierry Swan, mojej ulubionej wokalistki na świecie. Byłem odpowiedzialny za produkcję jej wcześniejszej płyty, ale na nowej wszystkie numery będą mojego autorstwa.

Oczywiście muzyk odniósł się również do plotek dotyczących powrotu starego składu The Smashing Pumpkins, ale nadal pozostaje tajemniczy w tej kwestii:

Czy kapela się reaktywuje? Nie wiem, ale definitywnie snuję plany na 2017 rok, planuję wybrać się w trasę w przyszłym roku pod nazwą The Smashing Pumpkins. Kto będzie na scenie? Zobaczymy.

Co więcej Corgan zdradził również czego należy się spodziewać po ewentualnym wydawnictwie The Smashing Pumpkins:

Powiecie, że oszalałem, ale chcę znowu zacząć komponować muzykę rock'n'rollową. Mam obsesję na punkcie riffów. Gdybym zabierał się ponownie za tworzenie materiału na krążek The Smashing Pumpkins byłoby to w stylu pomiędzy „Gish” i „Siamese Dream”. Myślę, że jestem gotowy na masywne riffy i potężne refreny. Sądzę więc, że muszę zadzwonić do Jimmy'ego Chamberlina... i może do pozostałych, którzy byli w formacji.

Posłuchajcie, co jeszcze powiedział muzyk:

Czekacie na solowy krążek Billy'ego Corgana?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.